Letecké společnosti Letectví

Více žen do kokpitu. V easyJetu tvoří už 15 % nově přijatých pilotů

Pilotky společnosti easyJet. Foto: easyJet
Pilotky společnosti easyJet. Foto: easyJet

Slyšet v palubním hlášení z kokpitu ženu bude čím dál častější. Přinejmenším u letecké společnosti easyJet, která si před dvěma lety stanovila cíl, aby 20 % všech nově přijatých pilotů byly do roku 2020 ženy.

K hranici se blíží, za poslední finanční rok tvořily ženy mezi nově přijatými letci už 15 %. V absolutním čísle to znamená 50 nových pilotek za poslední rok.

EasyJet oznámil pokoření hranice 15 % v tiskové zprávě. Podle Mezinárodní společnosti pilotek (International Society of Women Airline Pilots) je celosvětově u aerolinek zatím jen 8477 žen na pozici pilota, 5,47 % z celkového počtu. Na hodnost kapitánky se dosud dostalo jen 2407 žen. Překvapivě vysoký podíl žen v kokpitu je v Indii, kde tvoří více jak desetinu všech pilotů.

Letecká společnost easyJet začala s kampaní na přilákání více žen na post pilota v říjnu 2015, kdy ženy tvořily 6 % pilotů.

Pro letecké společnosti je větší orientace na ženy logická: pilotů je nedostatek a chtějí proto rozšířit okruh lidí, kteří by mohli letadlo ovládat. I proto se snaží řada dopravců zvyšovat povědomí o práci pilota už na střední škole.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeněk

Jakékoli kvóty (či jak to nazvat) jsou nesmyslem, stejně jako upřednostňovat jakoukoli skupinu. Při výběru zaměstanců, a to nejen na pozice pilotů by mělo hrát roli jen a jen splnění předepsaných kritérií – odborných i zdravotních.

R.F.

Měl bych námět na rozhovor s u Regiojetu jedinou řidičkou autobusu, která musí snášet příkoří od svých homosexuálních šéfů a nadržených kolegů.

R.L.m.

Absolutně nerozumím tomuto dogmatickému stanovování poměru mezi pohlavími. Tam kde to jde by tento poměr měl být PŘESNĚ mezi 0 (nulou) až 100%, ani o „chlup“ méně či více. :o)))

Gogo

Toto stanovování poměru slouží jenom k tomu aby se určitá skupina dostala tam kam by se jinak díky svému vzdělaní nebo schopnostem nedostala. A nemusí se jednat jenom o poměr ženy – muži, v jižní africe mají např. povinné určité procento ve vedení i soukromých společnostech pro osoby černé pleti. Bohužel si za to můžeme sami, ještě dnes je běžné že za stejnou práci berou ženy méně než muži což je samozřejmě špatné.