Doprava ve městě

Velké změny v DPP. Šéf investic Blecha končí, přijít má bývalý ředitel výstavby ŘSD z Řebíčkovy éry

Bus v pražské MHD. Autor: DPP - Petr Hejna
Bus v pražské MHD. Autor: DPP - Petr Hejna

Dozorčí rada Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) dnes odvolala z postu místopředsedy představenstva šéfa investic Jana Blechu. V pražské firmě končí po roce a půl. Blecha má jít vést dceřinou firmu DPP Pražská strojírna, na jeho místo má přijít Tomáš Kaas.

Personální změnu potvrdily deníku Zdopravy.cz dva členové dozorčí rady. O odchodu Blechy, který je vlivným členem ČSSD, včera informoval server Lidovky.cz. Dozorčí rada Blechu dnes odvolala a doporučila ho ke zvolení na post předsedy představenstva Pražské strojírny.

Důvody odchodu DPP nekomentoval. Lidovky.cz včera uvedly, že Blechův odchod prosazovali přímo členové dozorčí rady za ČSSD. Pod Blechu spadají miliardové nákupy včetně například velké zakázky na nové autobusy, které řeší ÚOHS. Blecha má za sebou bohatou minulost: na DPP přišel z postu náměstka ministryně pro místní rozvoj, předtím působil v manažerských funkcích v SŽDC a na Českých drahách. Krátce ale působil také ve firmě Kupiano Investments, která byla navázaná na někdejší Navatyp.

Podle původních plánů by měl Blechu nahradit Tomáš Kaas, nynější ředitel odboru financování a rozvoje dopravy pražského magistrátu. Z jeho minulosti je nejznámější pozice šéfa výstavby Ředitelství silnic a dálnic v dobách, kdy ministerstvo dopravy vedl Aleš Řebíček.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin1
Host
Martin1

Kaas byl taky chvíli náměstkem ministra dopravy, ale ne pod Řebíčkem.