Velká oprava v Libni finišuje, tramvaje se vrátí mezi Palmovku a Kobylisy v září

Oprava Zenklovy ulice před dokončením. Foto: Praha8.czOprava Zenklovy ulice před dokončením. Foto: Praha8.cz

Cestující v pražské MHD čeká od pátku 10. srpna další velké omezení na tramvajové trati mezi Palmovku a Kobylisy. Na

Cestující v pražské MHD čeká od pátku 10. srpna další velké omezení na tramvajové trati mezi Palmovku a Kobylisy. Na ní je provoz omezen už několik měsíců kvůli kompletní rekonstrukci, od pátku na deset dní dojde k zastavení provozu tramvají i mezi Kobylisy a zastávkou Bulovka. Půjde o poslední velkou výluku, v září by se měl provoz po téměř devíti měsících obnovit.

Před spuštěním provozu dojde ale ještě k dalším větším omezením. Už od ledna jezdí tramvaje jen z Kobylis k Bulovce, od pátku nepojedou ani v úseku Kobylisy – Bulovka. Důvodem je pokračující rekonstrukce kanalizace, vodovodu, vozovek, chodníků a tramvajové trati v Zenklově ulici. Výluka potrvá do pondělí 20. srpna.

Podle webu radnice městské části Praha 8 má být tramvajový provoz v Zenklově ulici obnoven 1. září, celá ulice bude průjezdná i pro auta od 1. listopadu. „Zenklova se nyní svým vzhledem posouvá ze 70. let minulého století do současnosti. Bude zde více stromů, vozovka a tramvajová trať je mnohem tišší, chodníky dlážděné světlou pražskou mozaikou. Zastávky jsou přístupnější pro děti, seniory i lidi s hendikepem,“ konstatoval zástupce starosty Petr Vilgus

Nový výluka znamená změnu tras tramvajových linek. Náhradní autobusová doprava pojede nově v celé délce z Palmovky do Kobylis jako linka X10, v nočním jako linka X95 až do vozovny Kobylisy.

Změny tramvajových linek od 10. do 20. srpna

Linka č. 3 bude ve směru od Invalidovny ukončena v zastávce Palmovka na předmostí Libeňského mostu, dále pokračuje jako linka č. 6 směr Kubánské náměstí.
Linka č. 6 bude ve směru od Libeňského mostu ukončena v zastávce Palmovka v Zenklově ulici, dále pokračuje jako linka č. 3 směr Nádraží Braník, resp. Sídliště Modřany.
Linka č. 10 bude zrušena.
Linka č. 14 bude ve směru od Libeňského mostu zkrácena do zastávky Palmovka v ulici Na Žertvách (nástupní zastávka Palmovka na předmostí Libeňského mostu).
Linka č. 16 bude zkrácena do trasy Sídliště Řepy, resp. Kotlářka – Flora.
Vybrané spoje linky č. 17 budou ve směru od Levského ukončeny v zastávce Kobylisy, dále pokračují jako linka č. 37 směr Sídliště Ďáblice.
Linka č. 24 bude ve směru od Invalidovny ukončena v zastávce Palmovka v Sokolovské ulici (nástupní zastávka v ulici Na Žertvách).
Linka č. 95 bude vedena v trase Ústřední dílny DP – Lazarská – Flora.

Zavedeny budou tramvajové linky:
V denním provozu budou zavedeny linky č. 36 v trase Ústřední dílny DP – Černokostelecká – Solidarita – Vozovna Strašnice – Želivského – Biskupcova – Palmovka – Nádraží Vysočany – Vysočanská – Kolbenova – Hloubětín – Lehovec a č. 37 v trase Sídliště Ďáblice – Ládví – Kobylisy (dále pokračuje jako linka č. 17 směr Sídliště Modřany).
V nočním provozu bude zavedena linka č. 90 v trase Radošovická / Nádraží Strašnice – Strašnická – Vozovna Strašnice – Želivského – Nákladové nádraží Žižkov – Biskupcova – Palmovka (výstup v Sokolovské ulici, nástup v ulici Na Žertvách).

Schémata naleznete jsou na stránkách DPP.

Tagy dpp Oprava tramvajové trati Zenklova Palmovka - Kobylisy Praha 8
11 komentářů