Velká oprava D1 u Prahy začne s příchodem října, silničáři zúží pruhy

Dálnice D1 na 14. kilometru. Pramen: Ceskedalnice.czDálnice D1 na 14. kilometru. Pramen: Ceskedalnice.cz

Kvůli opravě dálničního mostu se na dva měsíce uzavře silnice mezi Kunicemi a Strančicemi.

Dlouho plánovaná oprava šestipruhového úseku dálnice D1 u Prahy mezi exity 15 (Všechromy) a 21 (Mirošovice) začne na přelomu září a října. Značení upravující provoz začnou silničáři osazovat v pátek 30. září, práce se pak naplno rozběhnou v pondělí 3. října. Na dotaz deníku Zdopravy.cz to uvedlo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

„Během opravy se bude na dálnici D1 jezdit v režimu 3+3 provizorní jízdní pruhy,“ upřesnil mluvčí ŘSD Martin Buček. Výrazněji bude provoz omezen ve dnech, kdy budou silničáři přesouvat omezující značení.

Podzimní etapa prací potrvá dle aktuálních plánů do posledního listopadového víkendu. Stavbaři budou pracovat například na provizorním přejezdu středního dělicího pásu, protihlukových stěnách u odpočívky Božkov nebo na mostě (ev.č. D1-018).

„Z důvodu provádění prací pod tímto mostem, kdy by mělo být zahájeno zakládání nově doplňované spodní stavby mostu, bude vzhledem ke stísněným prostorovým možnostem nutná úplná uzavírka silnice III/1016 mezi Kunicemi a Strančicemi, která je plánovaná od neděle 2. října do neděle 26. listopadu,“ doplnil Buček.

Práce budou pokračovat na jaře, celková doba oprav má být 300 dnů. Zakázku získala společnost Eurovia s cenou 388 milionů korun, když předpoklad ŘSD byl 402 milionů.

Tagy D1 ŘSD Všechromy - Mirošovice
6 komentářů