cargo

Vedení Prahy bude rozhodovat, jak zajistí přístřešky MHD za 325 milionů korun

Zastávka pražské MHD v novém designu na Palackého náměstí. Pramen: IPR PrahaZastávka pražské MHD v novém designu na Palackého náměstí. Pramen: IPR Praha

Pražští radní by měli v pondělí rozhodnout o tom, jak pořídí přístřešky pro MHD poté, co skončí smlouva na provoz

Zpět na článek
9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Karel Kučera

já bych se osobně vrátil k plechu a drátovému sklu. Sice to tam občas smrdělo ale, zase tam nefoukalo 🙂

náhodný kolemjdoucí

Achjo, vidíte ty boční stěny uchycené jen z jedné strany? Ono je to sice designově pěkné, že je pod nimi díra, taky se tam dá zametat. Jenže skoro stejně vypadají reklamní panely od JCDecaux – každý má pod sebou (dodatečně?) instalovanou jakousi „kolejnici“ – to kvůli nevidomým, pro které je jinak objekt nenašmátratelný holí, aby do něj nenaběhli. Tady se na to opět zapomnělo, to bude zakázka na ddodatečnou úpravu všech zastávek!

Novotný

Mělo by to primárně být pro čekající cestující, nikoliv pro reklamní účely, to souhlasím. Zobrazení odjezdů nejbližších spojů by mělo být samozřejmostí. A taky se přimlouvám za kryty proti větru ze tří stran a neprůhlednou střechu, aby do zastávky seshora nesvítilo slunce.

Milan

Jedná se o přístřešek, který ochrání cestující proti větru a dešti.
A nebo o nosič reklamy vzdáleně připomínající přístřešek pro cestující, který však před povětrnostními vlivy téměř vůbec cestující neochtmrání.?

Danel Brvnišťan

Technicky je ten protinávrh od JCDecaux ktorý umiestnili oproti prototypu CAMP na Palačáku tisíc krát lepší – jednak lepšie chráni pred počaším, ale aj ten vyhľadávač spojenia ktorý využíva Google Maps je skvelý (a nie je vyvinutý špecificky pre mesto, čo by bolo treba nákladne udržovať). Tam kde má JCDecaux 3 LCD obrazovky vo fakt vysokom rozlíšení má CAMP maticový LCD panel, niečo ako na Hradčanskej, tak 10-15 rokov za opicami.

Petr

To je pravda a smutné je, že i ten protinávrh od JCD je nedomyšlený. Jen je míň nedomyšlený než „vítězný“ návrh IPRu 🙁

Danel Brvnišťan

*maticový LED panel

ČD4never

Pokud si odmyslíme displeje a zbytečný vyhledávač spojení, vypadá protinávrh JCDecaux jako by právě vypadl z devadesátek. Návrh IPR je podstatně vkusnější. Maticový displej je přehledný, jen bych zvětšil velikost písma. Zda návrh IPRu chrání dostatečně proti vlivům počasí je diskutabilní. Troufám si tvrdit, že pokud by byl ve stejné konfiguraci jako návrh JCDecaux, bude proti počasí chránit úplně stejně.

ČD4ever

Prosím o opravy chyby hned v 1. větě. Díky.