Vedení ČD se dohodlo s odbory na mimořádném příspěvku a růstu mezd o 5,2 procenta

Vlakvedoucí a strojvedoucí Českých drah. Autor: Zdopravy.cz/Ondřej KubalaVlakvedoucí a strojvedoucí Českých drah. Autor: Zdopravy.cz/Ondřej Kubala

Všichni zaměstnanci Českých drah dostanou k srpnové mzdě mimořádný příspěvek 7 500 korun.

Vedení Českých drah dnes oznámilo uzavření kolektivní smlouvy na příští rok. Tarifní mzdy by měly vzrůst od ledna o 5,2 procenta. K tomu se management dohodl s odbory i na mimořádné odměně ve výši 7 500 korun ještě v letošním roce, zaměstnanci ji dostanou ve mzdě za srpen. Kolektivní vyjednávání bylo letos u Českých drah završeno nečekaně brzy, obvykle začíná až v září a vrcholí v prosinci.

„Nabízíme maximum možného, abychom našim lidem alespoň částečně vyrovnali všeobecné zdražování, které výrazně zasáhlo do jejich rodinných rozpočtů. Jsem rád, že jsme s odbory tak rychle našli shodu a můžeme návrhy realizovat co nejdříve,“ uvedl šéf ČD Michal Krapinec.

České dráhy zaměstnávají 13,5 tisíce lidí. Nová podniková kolektivní smlouva vejde v platnost 1. ledna 2023 a bude platná do 31. prosince 2023. Podle vedení ČD zůstanou zachovány „všechna další ustanovení a benefity pro zaměstnance, jako je například délka pracovní doby, různé formy příspěvků včetně penzijního připojištění atd“.

Tagy České dráhy kolektivní smlouva
229 komentářů