Ve Zlíně otevřeli novou okružní křižovatku u sídliště Jižní Svahy

Nová okružní křižovatka u sídliště Jižní Svahy ve Zlíně. Foto: ŘSZKNová okružní křižovatka u sídliště Jižní Svahy ve Zlíně. Foto: ŘSZK

Práce budou pokračovat v okolí křižovatky do listopadu.

Zpět na článek
17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Venca

Kruháče do každé vesnice!

Jan Sova

Doufám že se stavělo podle nejmodernějších dopravních trendů (viděno ve více městech), tj. malý průměr kruhového objezdu a hned za ním ze všech stran přechody, ať to plní funkci…. Snad si tam tykadla nevylomí klouby…

Dotace

Pane Sůro, asi je to nepodstatná drobnost, přesto si Vás dovolím opravit… Dotace byla poskytnuta z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). To IPRÚ s tím sice má nějakou souvislost, ale to už by bylo nadlouho:)

Tom

Teď se musí Češi akorat naučit silniční pravidla a jak správně dávat přednost na okružní křižovatce 😂

Pája

Češi sem skoro nejezdí, jsme pro ně Asie.

Ondřej

😂

Robert Pražák

Já jezdím každý rok do Vizovic (Masters of rock), ale pravda, ne přes Jižní Svahy 😀

Jan Sova

Ale Pražákům jste nedávno poslali neřízenou střelu „Hřiba“, pravda je ze Slavičína…

kodl

Boze to snad ani nestoji za clanek. Zlin ma priserne dopravni problemy, ktere se desetileti vubec neresi, ale psat se bude o kazdem dodelanem kruhovem objezdu. Ach jo..

Pája

Navíc na tenhle kruháč mám jiný názor než Magistrát. Uznávám že to je základ demokracie, ale fakt těch 18 mio muselo jít na kopec, kde zatáčka ničemu zásadnímu nevadila? Co třeba Štefánikova s kráterem v chodníku, odkud vidíte dolů na vodu? Hradská s chodníčkem užším než kočárek a bez přechodu? Na Požáře, jednosměrka bez chodníku slouží jako OBOUSMĚRNÁ zkratka? Nebo kruháče pod Kocandou a na Vodní – určitě je to nejvhodnější řešení s největším přínosem? Cyklostezka na T. Bati svažující se kvůli nájezdům ke čtyřproudé silnici? Jet tudy na kole směrem na Vizovice na mokru je přímo ohrožující a směr… Číst vice »

Dom

Nijak nepopírám zmíněné problémy, štvou mě stejně a mnoho dalších. Ale důvod proč je na Kocandě kruháč je ten, aby se výhledově napojily ulice Podlesí V a Zelinova.

tomash

Klikaté silnice se v sídlištích dělají primárně proto, aby se zde děti mohli pohybovat bez přecházení silnic a aby se po silnicích jezdilo pomalu. Napojit Podlesí V na tento kruháč – bohužel se obávám, že tvůrci takovýchto kruháčů jsou i tohoto schopni.

Jiří 3

Rondel na Vodní díky semaforu pro chodce dopravní situaci jen zhoršil. Kolony až ke křižovatkou s ulicí Gahurova jsou běžné.

Jan M

Za mě je jen špatně nastavený interval zelené pro chodce. Bohužel se zdá, že když zhasne zelená pro chodce a někdo ihned zmáčkne tlačítko, tak do 10s to hodí další zelenou. Mělo by to tam pouštět třeba max 1-2x za minutu.

Pája

Přesně. Nevím o nikom, kdo by si ho pochvaloval. Jediné plus je odbočovací pruh k autobusovému nádraží. Ten šlo udělat i bez toho kruhu.

Pája

Nájezd na točně Středová pořád kloubákům škrábe bříška? Uznávám, už jich tam moc nejezdí, ale štvalo mě to.