cargo

Ve Vsetíně vyjede do MHD čtrnáct nových autobusů na zemní plyn s valašskými polepy

Nové autobusy SOR NBG 12 v polepech pro provoz ve vsetínské MHD. Foto: Městský úřad VsetínNové autobusy SOR NBG 12 v polepech pro provoz ve vsetínské MHD. Foto: Městský úřad Vsetín

Od ledna dochází k navýšení provozu vsetínské MHD o 27 %. Autobusy budou jezdit na zemní plyn.

Zpět na článek
36 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
František Pernický

Takové MHD nemají nikde v republice jak výstižné a jedinečné pro tuto oblast!!

Vlastimil Kocurek

Oni těmi polepy chtějí potvrdit svou valaškou identitu. Dokonce PRÝ budou stejným způsobem polepovat i vozy Policie ČR, Městské policie, sanitky a hasící vozy. Tím se upevní jejich důležitost a jedinečnost.

Sharkovec

Nevi nekdo, zda bude vsetinska MHD zaintegrovana do chystaneho IDZK? V clanku jsem to nevidel, tak se radsi ptam.

Jiří

Slyšel jsem, že MHD chcou zaintegrovávat v průběhu roku 2021.

Honza D.

V rychlosti jsem titulek přečetl jako že autobusy vyjedou na valašský plyn. 😅

Pája

SOR fakt NENÍ autobus. Na druhou stranu Vsetín NENÍ město. Howg

Midar

Nejste ze Zlína? – dědiny s trolejbusama 😀

Jan Hojsák

S příspěvkem Midara nelze nesouhlasit 😁

Juraj

Ooo, trojdverové NBčko 😮

Pavel Vavříček

Akorát že to je jiné uspořádání dveří trojdveřové verze

Martin V.

Na příměstských linkách jezdí běžně i třídveřové NB 18, třeba https://www.cs-dopravak.cz/2019-4-15-arrivy-city-zaazuje-do-provozu-nov-vozy-sor-nb-18/

Juraj

Tieto dlhé bežne vídam na kladenských linkách, ale trojdverových krátkych je podstatne menej. Jeden jazdil ako IKEA bus, pár snáď teraz má Arriva City, vídam ich na 155…

Lukáš F.

Před pár lety takové jezdily u About Me v Praze na lince 302.

Jakub P

Na to, že je to celopolep, mi to přijde dobrý. Vypadá to na relativně decentní barevnou škálu, je to vtipný, nezaměnitelný a odkazuje to na věci, na který je řada Vsetíňáků hrdá. Kdyby to byly stejný a stejně provedený náměty a nezasahovalo to do oken, nebo jen trochu na jejich okrajích, přišlo by mi to skvělý, takhle se zakrytýma oknama jen dobrý.

Martin V.

Škoda, že ten jalovec je tak vysoký, že přerostl do oken. A ty ovce taky. 🙁

Vlastimil Kocurek

Je to nechutné. nazývejme věci pravým jménem, ale pořád je to lepší než stupidní reklama.

Petr

Myšlenka bohulibá, provedení nevkusné…

Autrans

Naprosto souhlasím…

Novotny

Ty polepy strasne, pres ty okna. Fakt uz nikdo nepremysli z radnich, aby to bylo aspin trochu decentni, nez takovahle zhyralost pres cely vuz.

Ic540

Nové busy jim přeji. Ale ty polepy. Nic horšího nemůže být. Člověk se v buse necítí dobře, ztrácí orientaci, zejména starší. Nemístní se také hůře orientují. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale polepy bych zakázal. Kdyby mi bylo 15 či 20 asi bych to nenapsal. Ale po 50tce se spousta věcí mění včetně zraku… Polepy schválili i tak ti co tím nepojedou. Mají služební vozy a polepy jsou něco jako PR pro ně… Za mě opravdu ubohost které se vyhýbám. Ještě že v Havířově jezdí polepen jen bus Globus linky a možná dva z desítek dalších. Ani vozy msk… Číst vice »

Vlastimil Kocurek

Radní nejsou od toho, aby přemýšleli, a už vůbec nemají vkus, jen ostré lokty.

M19

Podle sebe soudím tebe?

kanafasik

Pokud to kreslila nějaká chráněná dílna, která se stará o mentálně postižené, budiž. Alespon to prospěje dobré věci. Ale pokud někdo toto myslí vážně, tak by se do podobné dílny měl nechat zavařít.

Vlastimil Kocurek

Možná je to součást psychoterapie psychiarického oddělení místní Valašské nemocnice, a.s.

M19

Možná máte osobní zkušenost?

jva

Ještě řada NB a ještě s takovým báglem. No to je teda kauf…

Vlk

To je kauf…..naprostý souhlas. Měli jsme přesně tyhle šroty s motory Cumins….To věčně nejezdilo, to byl průser za průserem. Nakonec se to sešrotovalo, protože ani SOR Libchavy si s tím nevěděl rady…………..Čas trochu pokročil, třeba to bude dobré, ale co mám já zkušenosti, tak fakt hotová poprava.

Study

Tohle jste s Cumminsem určitě neměli. Ale hlavně si kopnout…

Guest

S Cumminsem byly staré Ekobusy a první BNG/CNG, NBG nikdy s Cumminsem nebylo, má Cursor 8 CNG, jak třeba Citelis/Urbanway

esc

Ty polepy jsou něco příšerné – vypadá to jako nepovedená reklama a kromě toho, cestující asi nebudou dvakrát nadšeni že se kvůli tomu musí dívat z okna přes děrkovanou folii. Na radnici by jim měli říct, že toto atraktivitu veřejné dopravy jenom snižuje.

Pavel Vavříček

Hold kdyby to bylo dotované, tak si na to nějaký polep pár let neškrtne

Autrans

Dotované to právě že je… doporučil nejdříve přečíst a až pak diskutovat… v tomto pořadí…

Pavel Vavříček

No ale jsou i dotované vozy a těch je největší většina, na které se nesmí po dobu několika let dávat celovozový polep a reklama

švarc

Plně souhlasím, dalo se to udělat jinak, jako např. vozy DSUK v Ústeckém kraji, kde jsou taky na busech informace o zajímavých místech, ale není to děláno takovýmto polepem.

Adam H

Města jsou plná vizuálního smogu, tak proč ještě trochu nepřidat na vozidlech MHD…

Twix

Mně se nejvíc líbí to jehně na fotce 6, které vlezlo až do informačního displeje. Ono sice nejspíš nepřekrývá žádný text, ale číslo linky nad jeho hřbetem je tak malé, že ho skoro nepřečtu. Obecně, doufal jsem že takovým celovozovým polepům přes okna (i hezčím) už konečně odzvonilo, a že už by se neměly vyskytovat ani na různých linkách co vozí lidi k obchoďákům apod. Tak bohužel. Zevnitř dejme tomu nějak vidět jde, ale když čekám venku na zastávce a přijede taková neprůhledná krabice, připadám si že nastupuju do nějakého neútulného náklaďáku, nemůžu předem přejít k jiným dveřím když vidím… Číst vice »