Ve Varšavě prodloužili metro o další 3 stanice. Nový úsek měří téměř 4 kilometry

Stanice metra Bródno. Foto: Metro WarszawskieStanice metra Bródno. Foto: Metro Warszawskie

Druhá trasa metra spojí Bemowo s Bródnem a bude mít 21 stanic. K jejímu dokončení zbývá dobudovat 4 kilometry dlouhý západní úsek.

16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vtvt
Vtvt

interiér škodováckých vagonů metra

https://www.youtube.com/watch?v=UO3YUL-iPlw

Codycheck

Koukám, že začali stavět podle Prahy.
4 stanice metra a velká sláva.
Ale na Prahu nemají, tady se staví jednom jedna mega velká stanice a to bude velká sláva 🙂 🙂

MaT

No taky máme jednu stanici „Bemowo“, akorát se tedy oficiálně jmenuje Depo Hostivař… 🙂 To byla jediná stanice, co se mu podařila za primátorování otevřít, to skutečné a asi i užitečnější prodloužení Áčka na druhé straně si muselo na své otevření ještě docela dost roků počkat…

VTT

Tak mě napadá, jak to přišlo, že ve Varšavě už kdysi dávno postavili S-Bahn s tratí skrz město. V Praze tohle za socialismu nikoho ani nenapadlo.

Robert Pražák

Protože Varšava byla po válce téměř komplet zlikvidovaná, narozdíl od Prahy. Na zelené louce (tedy spíš na hromadě sutin) se prostě staví líp.

Twix

A navíc tam byly pro stavbu nových tratí trochu jiné terénní podmínky. Kromě toho bych řekl že na to že měli nové tratě S-Bahnu a metro otevřeli až v devadesátkách, se jim to k těm vlakům moc dobře napojit nepodařilo (myslím hlavně ten půlkilometr venkem z Centralné na Centrum).

Hajnej

Přišlo to shora, ve čtyřiačtyřicátým. Po balistické křivce…

PetrH

paradoxně, největší ničení nebylo během bojů, ale až po potlačení povstání, když Hitler nařídil město za trest srovnat se zemí. Tak důkladně nefungují ani bombardéry.

Robert Pražák

A z druhého břehu Visly na to spokojeně pozorovali sovětští „osvoboditelé“.

P_V

Varšaváci si nalajnovali rozvoj metra před 30 lety a jedou dodnes podle toho. Zatímco v Praze se mění koncepce skoro po každých volbách a z toho nově plánovaného se staví (snad tedy už jen stavělo) jen tam, kde to někomu něco přihrálo.

Hajnej

Docela jsem zvědav na porovnání velikosti STP Karolin se stávající STP Kabaty. S ohledem na výrazně větší deponovací kapacity na trase i s ohledem na menší údržbové nároky nových vozidel bych Karolin očekával znatelně menší.

Asd

Bratři Poláci prostě jedou. Tak mě napadá, kdy asi tak se dočkáme nových stanic metra?

Pinďa

Polaci spis dohani

Jiří Kocurek

Až bude hotová v současnosti rozestavěná stavba prvního úseku Déčka.

D1anno

Možná se mýlím, ale neměla by ještě o chvíli dříve být hotová stanice Depo Zličín na trase B?