Ve stanici metra Hlavní nádraží spadla na nástupiště omítka, stanice je uzavřena

Stanice metra Hlavní nádraží. Autor: Zdopravy.cz/Vojtěch OčadlýStanice metra Hlavní nádraží. Autor: Zdopravy.cz/Vojtěch Očadlý

Výluka stanice metra platí do odvolání.

Odebírat
Upozornit na
guest
45 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Šejdr

Mimořádnost ukončena dnes ve 4:30, čili se zahájením provozu.
https://pid.cz/zmena/metro-c-stanice-hlavni-nadrazi-smer-haje-uzavrena-pro-vstup-a-vystup-25604-1/

Karel

Spadne pár kamínků a je kvůli tomu zavřena půlka Prahy…

Robert Pražák

No, na co tramvaje v centru? Vždyť tam jezdí metro. No jo, jenže.

Starej

Nerozumim doporuceni DPP at pro vstup nebo vystup smer Haje pouziji lidi stanici Florenc nebo Muzeum. Ja ale chci na Hl.nadrazi. Takze jak? Nahradni doprava neni?

Filip Jirsák

Náhradní doprava je metrem C do stanice Muzeum a tam přestoupit na metro C ve směru Letňany.

Leinad

To není náhradní doprava. To je doporučení využít pravidelné linky (které do infa o výluce taky patří)
Náhradní metrová doprava by byl třeba pendl Muzeum – Florenc jezdící v dírách mezi pravidelnými vlaky 😀 nebo náhradní autobusová doprava zmiňovaný Airport Express.

Filip Jirsák

I pravidelné linky jsou náhradní doprava.

Y.K.

Jako, že si přestoupíte z vlaku, do vlaku v opačném směru, který který na Hlavním nádraží zastaví. Je to tak složité pochopit?

František

Doplním kolegy.. Florenc a alternativní doprava je Vašich 10 minut pěšky 🤯 ani na tramvajovou zastávku případně omítka nespadla 😉

Leinad

Náhradní doprava za běžný tarif PID není. Akorát je prodloužen bus AE do trasy (Muzeum) – Hlavák – Letiště za expresní tarif PID.

Svědek

Známa tam dnes byla když první kus padnul. Bylo štěstí že nikdo pod tým nebyl. Strop byl poškození vodou mohlo to padnout kde koliv a víc.

MaT

To je stejně nějaké divné. Ten pád části stropu (na omítku mi to přijde dle té fotky co tu na ni byl odkaz) docela dost tlusté, to mělo být už od 7:55. Já byl na Pražského povstání krátce po desáté, byla tam souprava metra asi už nachystaná k odjezdu, v ní plno lidí, ale pak nás z té soupravy začali vyhánět a ve stanici hlášení, ať prý cestující opustí stanici. Pokud by byla uzavřená jen část stanice Hlavní nádraží (v tom směru na Háje), tak by to přece nevadilo, ne? A jestli to chápu správně, tak se mezi osmou a… Číst vice »

karel

Vy byste dovolil jízdu vlaku ze stanici, kde došlo k celkem vážné závadě na infrastruktuře? Já ne.

Lukáš F.

Ale vždyť tam vlaky jezdí dál, jen nezastavují

MaT

Četl jste můj příspěvek celý? Nebo máte nějaké problémy s chápáním psaného textu? Ještě jednou – to metro evidentně jezdilo dál (minimálně až asi do těch 10 hodin), jen nezastavovalo ve stanici Hlavní nádraží ve směru na jih. Ale pak se někdy kolem desáté asi stalo něco dalšího a metro přestalo jezdit i v tomto úseku. Ale pak byl asi provoz zase obnoven… Ale bohužel informovanost ze strany DPP v tomto případě nic moc, měl jsem asi prostě smůlu – ale se mnou i stovky dalších lidí, co byli vyhnáni z metra (aspoň na Pražského povstání) a snažili se pak… Číst vice »

Šejdr

Nejspíš se na hlaváku potřebovali podívat na strop nad kolejemi, tak na 15 minut zastavili provoz.

==========================
Mimořádnost: metro C Florenc – Pražského Povstání (oba směry)
Naposledy aktualizováno: 29.6.2024 10:10
Stav Ukončeno
Od 29. 6. 2024 09:54
Do provoz obnoven (29. 6. 2024 10:09)
Dotčené linky C
Druh události Provoz zastaven
Důvod havárie stropu ve stanici Hlavní nádraží
==========================
https://pid.cz/zmena/metro-c-florenc-prazskeho-povstani-oba-smery-25605-1/

Frantík

Při nástupu na Muzeu jsem se bál že se bude do konce hlásit opožděně, naštěstí řidič (strojvedoucí?) na další zastávce hned hlášení posunul.

Průvodce původní Aleš

Nejste až moc strašpytel? Já se v metru nikdy nebál :-)))

Nose Peak

Pro lenost lidskou rozkládá se krov, pro nečinnost rukou zatéká do domu.

— Kazatel, 10:18

MaT

Zrovna v 10:18 mi řidič tramvaje 6 na Otakarově, když jsem se snažil nějak dostat přes úsek mezi Pražského povstání a Florencí, kde tou dobou metro také nejezdilo, zavřel dveře doslova před nosem a ujel, i když mně před tím pozoroval, jak se tu tramvaj fakt snažím stihnout (cestou ze Synkáče). To je fakt pech, že se stávají nehody a různé neplánované věci to chápu, ale když už něco takhle moc naruší cestování přes Prahu, tak pak ještě to poslední na co mám náladu jsou naschvály od zaměstnanců DPP… Jsem si ty davy lidí na Pražského povstání, co byli vyháněni… Číst vice »

Blzx

Jo, přesně na vás ten řidič určitě celý den čekal. Až vám konečně bude moct zavřít dveře před nosem a ujet

MaT

Celý den ne. Ale stál tam v zastávce určitě déle než minutu (co já vím, jestli čekal na pravidelný čas odjezdu), já šel kolem předku tramvaje, takže ne že mě neviděl. Blížím se ke dveřím a když jsem od nich byl asi dva metry, tak je zavřel a odjel… Jasně, řidiči tramvají asi ve svých speciálních diskusních fórech a na svých skupinách někde na WhatsAppu každou chvíli nadávají na různé dobíhače, kaštany, substrát a podobně a jak se jim dobývají do tramvají a zdržují je… Ale zkuste se vžít do situace, kdy se snažíte dostat z Budějovické na Vinohrady, počítáte,… Číst vice »

Radim

Mrkněte se na YT, je tam mraky videí o tom, jak všichni řidiči „strašně rádi“ zavírají dveře cestujícím před nosem. A taky jsou tam popsané důvody, proč si to ti cestující myslí.

dzejejc

Ámen

Air Traveller

s vama musi byt radost zit 🙂 tolik textu kvuli tomu, ze jste nedobehl tramvaj.

kdyby meli cekat na kazdyho dobihace, tak za chvili muzou jizdni rad vyhodit.

Honza V.

Pokud na Otakarově směrem k Pavláku čekal asi minutu (což v překladu z kaštanské latiny může znamenat tak půl minuty), tak nejspíš čekal, až se přiblíží jeho fáze na semaforu (na návěstidlech SSZ). To znamená, že kdyby dalších 10 vteřin čekal na vás, tak zpozdí provoz o celý cyklus, tedy možná 80, možná 100 sekund. a kdyby takhle na někoho čekal při každém cyklu, tak tam zůstane stát úplně natrvalo. Kdybyste byl dobíhač, tak byste tu tramvaj stihnul, ale vy jste asi byl spíš šourač, podle těch metrů a sekund, co uvádíte.

Frantík

Tak i ta tramvaj by teoreticky měla mít právo si tu zelenou podržet (bezkolizní směry by poděkovaly). Že tomu tak není je trochu nedokonalost systému.

Frantík

Na druhou stranu jsem taky viděl řidiče, co na 18 počkal cestující z 11 na NBS… je to o lidech.

Honza V.

Protože na výjezdu ze zastávky NBS není semafor, zatímco pokud si z Otakarovy do centra necháte utéct čočky, tak zdržíte sebe i tu tramvaj za sebou o víc než minutu. Na to nemusíte být žádný einstein, stačí vnímat, co se děje.

Lysimachia

To je určitě nějaké židobolševicko-dpp-ropid-fašisticko-reptiliánské spiknutí. Někdo zde ocituje Kazatele 10,18 a vám jak na potvoru ujede v 10.18 tramvaj. Ještě to mohlo být 10. pořadí na lince 18, to by pak byla tutovka.

Jiří Kocurek

Škoda, že Kazatel nezahlásil poruchu před tím, než se stala.

Jiří Kocurek

Jinak evangelisté byli 4: Marek, Matouš, Lukáš a Jan.

Takže to bude citát z jiné bichle… ?

Jaaa

Kazatel je kniha ze Starého zákona, ňoumo.

Nose Peak

Ze stropu na různých místech stanice po deštích kape poměrně často. Zatéká tam, jako ostatně do celé Úplně Nejvíc Unikátní Památkově Chráněné Haly. Pak holt padá omítka. Za pár let, možná desítek let, dohadování, se hala bude muset zbořit celá….

marves001

Stanice metra je uzavřena ve směru Háje:

https://www.dpp.cz/omezeni-a-mimoradne-udalosti/detail/23300

Lysimachia

spíš ve směru Pražského povstání…

Průvodce původní Aleš

Pořád je to směr Háje, i když je mezi PP a Hájemi výluka m

Lysimachia

S výlukou PP-HA nám ty prázdniny moc pěkně začínají… :-/

Roman

Jo přijet vlakem do Prahy a jet na Jizak není pro začátečníky

🗺️ Petr

Spadl kus omítky, hasiči na tom pracují. Ze strany DPP perfektní informovanost včetně hlášení řidiče metra. 😊
https://ibb.co/wzJHCVj

Lysimachia

Nepřemýšlel ten hasič u žebříku o kariéře v modelingu? 😀

KarelzNádraží

Jako OnlyFans ??

Blzx

To je teda dobrej kus, ještě že pod tím nikdo nestál, což se zrovna na hlaváku mohlo klidně stát. Snad se to aspoň celé pořádně zkontroluje, ať to za měsíc nespadne o 2 metry dál.

A teda kdyby se to ideálně celé opravilo do původní podoby (hlavně stropní světla), to by byla nádhera ještě k tomu

MaT

Ta možná Vy jste perfektně informovaný byl, já ne. Já přijel od Budějovické autobusem XC, sám jsem trefil na nástupiště na Pražského povstání, zde jsem nalezl do vlaku, abych z něj byl následně vyhnán, ozývalo se akorát hlášení, že cestující mají opustit stanici. Část na to nereagovala, tak z metra je pak začal vyhánět ještě řidič. Ale informace co se děje žádné. U nástupiště na druhé koleji stála ještě jedna souprava, ta byla už zhasnutá. Informátorka sice byla jedna i na nástupišti, ale ta tam asi fakt byla jen kvůli té výluce pro výměnu pražců, o téhle další mimořádnosti nevěděla… Číst vice »

Průvodce původní Aleš

Za to, že jste na PP sám trefil na nástupiště, byste měl dostat alespoň tři bludišťáky. Je to jedna z nejsložitějších stanic na světě, kam se hrabe Shinjuku!