LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

V Ústí nad Labem končí prodej jízdenek u řidiče. Kvůli covidu i slabé poptávce

Trolejbusy a autobusy v Ústí nad Labem. Foto: DPMÚLTrolejbusy a autobusy v Ústí nad Labem. Foto: DPMÚL

Cestující se mohou odbavit platební kartou či mobilní aplikací.

Dopravní podnik města Ústí nad Labem (DPmÚL) končí s možností nákupu jízdenek u řidiče. Doplňkový prodej skončí od 1. ledna. Dopravce to oznámil v tiskové zprávě.

,,Jedním z důvodů zrušení doplňkového prodeje je ochrana cestujících i řidičů MHD v souvislosti s opakujícím se výskytem koronaviru SARS-CoV-2. Dalším důvodem je klesající poptávka cestujících po tomto druhu jízdních dokladů, související se spuštěním elektronického odbavovacího systému i mobilní aplikace DPmÚL,“ uvedla Simona Mohacsi, výkonná ředitelka společnosti.

Možnost prodeje jízdenek u řidiče skončila v řadě měst po nástupu pandemie, po první vlně se ale dopravci k této možnosti vrátili. V dalších městech naopak jízdenku u řidiče dlouhodobě nekoupíte.

Podle Mohacsi je důvodem ke zrušení i možnost platby jízdného bezkontaktní platební kartou pro nákup jednorázového jízdného v režimu Check in/Check out. Dále lze využít elektronickou peněženku čipové karty Dopravy Ústeckého kraje pro bezhotovostní nákup jízdenky na terminálu u řidiče vozidla nebo jako nosič elektronické časové jízdenky. Nadále je zachován nákup jízdenek v jízdenkových automatech a mobilních jízdenek (SMS jízdenka, SEJF jízdenka, jízdenka z Mobilní aplikace DPmÚL).

Prodej relačních jízdenek DÚK (jízdenky do ostatních zón, které neobsluhuje DPmÚL) u řidiče MHD je i nadále zachován pouze s možností bezhotovostní platby bezkontaktní platební kartou nebo elektronickou peněženkou čipové karty DÚK.

Tagy Dopravní podnik města Ústí nad Labem DPMÚL nákup jízdenek u řidiče seznam
35 komentářů