V třetím rumunském městě vyjely polské tramvaje PESA

Nová tramvaj pro město Craiova. Foto: PESANová tramvaj pro město Craiova. Foto: PESA

Zakázka je celkem na 17 tramvají.

Dopravní podnik RAT zahájil tento týden provoz nových tramvají PESA Twist v rumunském městě Craiova. Polský výrobce dodá do města na jihozápadě země sedmnáct nových tramvají.

Tramvaje jsou oficiálně označeny jako model Twist 145 N. Jsou jednosměrné, mají 58 sedaček. Měří 27 metrů, jsou klimatizované a vybaveny wifi a USB zásuvkami. Do města zatím dorazilo deset ze sedmnácti objednaných tramvají.

Craiova je po Kluži a Iasi třetím rumunským městem, kde tramvaje od Pesy jezdí. „Všechny dodané tramvaje úspěšně absolvovaly 500 km testy na místní infrastruktuře, absolvovali jsme školení řidičů tramvají, takže naše nové Twisty již mohou začít jezdit s cestujícími. Výroba dalších tramvají probíhá, takže naše zakázka bude dokončena včas,“ řekla Hanna Wiśniewska-Sibru, zástupce společnosti Pesa na rumunském trhu.

Rumunsko je pro Pesu čím dál důležitějším trhem, firma je aktuálně ve dvou tendrech pro rumunské dráhy.

Nová tramvaj pro město Craiova. Foto: PESANové tramvaje pro město Craiova. Foto: RAT Nová tramvaj pro město Craiova. Foto: PESANová tramvaj pro město Craiova. Foto: PESANová tramvaj pro město Craiova. Foto: PESANová tramvaj pro město Craiova. Foto: PESA
Tagy Pesa Bydgoszcz Pesa Twist RAT Craiova
12 komentářů