V Praze začínají od soboty nové výluky. Nejdelší omezení bude u tramvají do Modřan

Zastávka Sídliště Modřany. Foto: StrabagZastávka Sídliště Modřany. Foto: Strabag

V sobotu začíná výměna pražců v metru, omezení bude na Palmovce kvůli budování stání pro trolejbusy.

Zpět na článek
13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PetrH

ještě v souvislosti s prázdninovými intervaly na 165 mi už MHD v tomhle úseku připadá dost nepoužitelná. Jedna tramvajová linka 21 a pak bus á 30 min.

Frantík

Tak ty 21 jezdí po dvou

Jindra

V DPP někdo hodně přemýšlel. Výluku mají vlaky mezi Krči až hlavním nádražím, vlak je tak momentálně ze hry, tramvaje teď ukončí v Braníku taky a lidi se mohou podělat. Btw co ta studie o protažení tramvaje do Komořan, která je navázaná na Modřanský cukrovar a novou komořanskou? Termín byl do konce roku 2021, pak s výmluvou na covid řekli, že do konce června 22 a stále nic. Ve spojení s rychle rostoucí výstavou prvních fází cukrovaru a opravou barrandovského mostu je tam doprava vskutku zážitkem

Georg

jindro je toho na tebe moc, vid?

Jindra

Argument by nebyl?

Jindra

Mínusáři, raději dejte návod, jak se z Komořan nyní dostat do centra pohodlným způsobem jiným než autem. Jezdil jsem vlakem, nyní nemůžu, jezdil jsem tram, nyní nemůžu, autem jedu v nekonečné koloně, ale aspoň jedu a za 30 min jsem v centru

PetrH

Tramvaj (21) ještě pořád pojede do Modřan. Na Palackého nám. a pak to asi bude chtít přestup.

Dzejejc

„Dopravní opatření k výluce tramvají v úseku Poliklinika Modřany – Sídliště Modřany“, „Linka 5 bude zrušena“. Jak souvisí linka 5 s uvedeným územím?

Stepan

Třeba tak, že bude do Holyně nahrazena linkou 21, protože DPP nemá tolik obousměrných vozů, aby jimi uživil o linku víc?

medical_examiner

No jo no…když holt nemohli postavit ani provizorní smyčku…
Scheißewerke jsou jednosměrné…a zrušit naopak tu 21 nešlo…

Frantík

Určitě můžou někteří mínusovat, ale jako výmluva by to nemělo „stačit“.

1) Pořád chybí 5 na Žižkově. Tam klidně stačí jednosměrné vozy, s tím, že se pak někde musí otočit (třeba přes Myslíkovu)
2) Že není dost obousměrných vozů by měl zůstat problém pouze DPP a ne cestujících – pokud je to možné, měli by mít nárok na nadstandard a ne podstandard kvůli problémům dopravce.

Frantík

Linku z Modřan pošlou do Holyně, asi by toho bylo dost na Palačáku… ale nechápu, proč neudělali náhradní dopravu na Žižkově.

Radek

5 byla zrušená i loni o prázdninách, zjevně je chápaná jako posilová linka a šetří se.