dkv-spojujeme

V Praze začíná stavba dalšího buspruhu, rozšíří část Strakonické

Fréza pracuje na Strakonické ulici v Praze. Pramen: TSK PrahaFréza pracuje na Strakonické ulici v Praze. Pramen: TSK Praha

Součástí zakázky je i úprava připojení do loděnice.

Autobusy přijíždějící do Prahy od jihu po Strakonické ulici budou mít do konce listopadu letošního roku plynulejší průjezd po další části jedné z nejvytíženějších pražských komunikací.

Technická správa komunikací (TSK) zahájí příští středu rozšíření Strakonické v úseku od nadjezdu mimoúrovňové křižovatky ulice Mezichuchelská po autobusovou zastávku Malá Chuchle. „Navazujeme tak na úspěšné rozšíření Strakonické ulice v úseku od zastávky Dostihová po Barrandovský most, které jsme dokončili v polovině května tohoto roku s dvouměsíčním předstihem,“ řekla mluvčí TSK Barbora Lišková. Podle ní jsou práce na rozšíření koordinovány s rekonstrukcí Barrandovského mostu a nijak dopravu v místě nezhorší. „Po dobu stavby budou zachovány dva jízdní pruhy, jak je tomu v současnosti,“ dodala.

Nová část buspruhu na Strakonické. Foto: TSK

Nová část buspruhu na Strakonické. Foto: TSK

Pruh pro autobusy bude sloužit ještě záchranářům, řidičům zůstanou dva plnohodnotné jízdní pruhy. Součástí řešení je i úprava připojení objektu loděnice ČVUT na ul. Strakonická a zajištění možnosti výjezdu od loděnice jak ve směru do centra Prahy, tak i z centra směrem na Zbraslav. Během úprav v místě rozšíření bude rovněž vybudována opěrná zeď. Práce by měly být dokončeny do konce listopadu 2022.  Zakázku získal Porr.

Plánovaná dopravní omezení

Stavba je rozdělena do několika etap tak, aby byla zajištěna průjezdnost veřejné dopravy. Jízda po ulici Strakonická směrem do centra bude vždy zajištěna dvěma zúženými jízdními pruhy po celou dobu výstavby.

1. etapa – v termínu 27. 7. 2022 – 16. 11. 2022
Uzavírka pravé poloviny komunikace ve směru do centra se zachováním 2 levých jízdních pruhů ve směru do centra, odbočení na Mezichuchelskou a výjezdu z Mezichuchelské na Strakonickou.

2. etapa – v termínu 17. 11. 2022 –23. 11. 2022
Uzavírka středního jízdního pruhu komunikace ve směru do centra se zachováním 2 jízdních pruhů ve směru do centra.

3. etapa – v termínu 24. 11. 2022 – 30. 11. 2022
Uzavírka levého jízdního pruhu komunikace ve směru do centra se zachováním 2 jízdních pruhů ve směru do centra.

 

Tagy buspruh praha Strakonická TSK Praha Vyhrazený pruh pro autobusy
58 komentářů