dpp

V Praze začal vozit cestující nový elektrobus Škoda E’CITY

Elektrobus Škoda E’CITY v Praze. Foto: Daniel Šabík /DPPElektrobus Škoda E’CITY v Praze. Foto: Daniel Šabík /DPP

Podle šéfa DPP Petra Witowského plánuje dopravce ještě letos vypsat tendr na dalších 100 elektrobusů.

V Praze na terminálu Želivského byl dnes slavnostně zahájen provoz s cestujícími prvního elektrobusu Škoda E’CITY. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) si objednal 14 těchto vozidel, zbylých 13 by se mělo dostat do provozu do konce února. První vozidlo dorazilo od výrobce už v prosinci, DPP jej dosud testoval bez cestujících.

„Je to ekologické a zároveň se díky nasazení těchto vozidel zvýší komfort pro cestující,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr. DPP plánuje nová vozidla nasazovat především na linky 154 (Strašnická – Koleje Jižní Město) a 213 (Želivského – Jižní Město/Nádraží Uhříněves). Na Strašnické a na Želivského je dobíjecí trolej.

Elektrobus Škoda E'City. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářElektrobus Škoda E'City. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářElektrobus Škoda E'City. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářElektrobus Škoda E'City. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Škoda Eletcric na zakázce pracovala se sesterskou společností Temsa z Turecka. Temsa pro elektrobus dodává karoserii, kterou Škoda následně vybaví elektrickou výzbrojí včetně baterií. Celková hodnota zakázky včetně možných opcí (například na nákup nových akumulátorů) je 207 milionů korun. Z toho 85 procent pokrývá evropská dotace.

Podle šéfa DPP Petra Witowského plánuje dopravce ještě letos vypsat tendr na dalších 100 elektrobusů a 70 trolejbusů. Nový pražský elektrobus měří 12 metrů, dojezd se uvádí do 100 kilometrů. Maximální rychlost je 80 km/h, počet míst je 80, z toho 28 k sezení.

Tagy dpp elektrobusy Škoda E´City Škoda Electric Temsa
109 komentářů