dpp

V Praze vykolejil na výhybce osobní vlak, provoz v Krči je zastaven

Vykolejený vlak v Praze-Krči. Foto: Drážní inspekceVykolejený vlak v Praze-Krči. Foto: Drážní inspekce

Vykolejení se dotklo i cestujících Západního expresu a vlaků Řevnice - Praha.

(aktualizováno 19:46) Nejméně do dnešní půlnoci je zastaven provoz ve stanici Praha-Krč. V 15:17 zde vykolejil osobní vlak Českých drah ve směru do Čerčan.

K události došlo na výhybce číslo 32. Šlo o vlak Os 9013 z Prahy do Čerčan (Regionova).“Vlak vykolejil dvěma osami,“ řekl generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera. Drážní inspekce začala událost vyšetřovat. K nehodě došlo za jízdy na přivolávací návěst. Nikdo nebyl zraněn. Odhadovaná škoda je 1,3 milionu korun.

Vykolejení se dotkne i vlaků mezi Berounem a Prahou, část z nich jezdí odklonem z Radotína přes Krč kvůli stavebním pracím mezi Smíchovem a Radotínem. Ze Západního expresu Ex 561 tak musí proběhnout evakuace cestujících do stanice Praha-Krč za asistence hasičů. Vlaky osobní dopravy linky S 7 mezi stanicemi Praha hl.n. – Řevnice a zpět jsou z důvodu mimořádné události odřeknuty.

Cestující ze stanice Praha hl.n. směr Řevnice využijí vhodné vlaky osobní dopravy série 88XX směr Beroun.

Vykolejení v Praze-Krči. Foto: Drážní inspekceVykolejení v Praze-Krči. Foto: Drážní inspekceVykolejení v Praze-Krči. Foto: Drážní inspekceVykolejení v Praze-Krči. Foto: Drážní inspekceVykolejený vlak v Praze-Krči. Foto: Drážní inspekce
Tagy České dráhy Praha - Krč vykolejení
70 komentářů