V pondělí začne cestujícím sloužit nová zastávka Havířov střed

V pondělí začne cestujícím sloužit nová zastávka Havířov střed

Železničáři dokončili stavbu nové zastávky Havířov střed. Vlaky zde začnou zastavovat v pondělí. Celkově si příprava a realizace stavby vyžádala

Železničáři dokončili stavbu nové zastávky Havířov střed. Vlaky zde začnou zastavovat v pondělí. Celkově si příprava a realizace stavby vyžádala zhruba 60 milionů. Stavba probíhala od letošního března.

Nová zastávka je umístěna u silničního mostu v blízkosti Dělnické ulice v docházkové vzdálenosti od zastávky městské i příměstské autobusové dopravy. Cestujícím budou sloužit dvě nová nástupiště s přístřešky a lavičkami, nové osvětlení a rozhlasový informační systém. Součástí stavby byly také úpravy železničního svršku a spodku, trakčního vedení a traťového zabezpečovacího zařízení.

„Podle předpokladů využije novou zastávku Havířov střed až šest set cestujících denně,“ uvedla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová. Původně se zastávka měla jmenovat Havířov nemocnice, po dohodě s městem byl ale název změněn.

Na železnici vznikají i další nové zastávky.

Informace koordinátora dopravy KODIS:
Zastávka je obsluhována vlaky linek S1 a R1
(od 10. 12. 2017 linkou R61).

Trasa vlaků linky S1:
Opava východ – Ostrava-Svinov – Ostrava-Vítkovice – Ostrava-Kunčice – Havířov – Český Těšín.
Trasa vlaků linky R1 (R61):
Opava východ – Ostrava-Svinov – Ostrava hl. n. – Ostrava-Stodolní – Ostrava-Střed – Ostrava-Kunčice – Havířov – Český Těšín.
Zastávka Havířov střed je obsluhována vlaky v základním hodinovém intervalu s možností přestupu na vlakovou linku S6 v Ostravě-Kunčicích (v případě vlaků linky R1 (R61) lze přestoupit i na linku S1 v Ostravě-Kunčicích), na vlakové linky R8, R27, S2, S3 a S4 v Ostravě-Svinově (v případě vlaků linky R1 (R61) i ve stanici Ostrava hl. n.). Ve stanici Český Těšín je možnost přestupu na vlaky linek S2 a S7.

Tagy Havířov SŽDC zastávka
Žádné komentáře