Letecké společnosti Letectví Letiště

V Pardubicích zůstane linka do Alicante, se spojením do Londýna Ryanair dál nepočítá

Boeing 737-800 společnosti Ryanair přistává v Pardubicích. Foto: Letiště Pardubice
Boeing 737-800 společnosti Ryanair přistává v Pardubicích. Foto: Letiště Pardubice

Letecká společnost Ryanair uvolnila do prodeje letenky na linku Pardubice – Alicante pro příští rok. Největší evropská nízkonákladová aerolinka naopak nadále nepočítá s obnovením provozu spojení do Londýna, které zrušila letos s vysvětlením, že nemá dostatek letadel.

Linka do Alicante nebyla na příští rok v prodeji několik týdnů poté, co již běžel prodej jiných spojení ze španělského města. K zahájení prodeje došlo včera poté, co Ryanair finalizoval svůj letový řád ze Španělska na příští léto.

Oproti letošnímu roku nedochází u této linky k téměř žádné změně: i nadále bude v provozu dvakrát týdně v pondělí a ve čtvrtek. Téměř shodné jsou i časy odletů: z Pardubic v pondělí v 10:10, ve čtvrtek ve 20:30. Z Alicante je naplánován odlet v 6:55 v pondělí a 17:15 ve čtvrtek.

Letenky jsou v prodeji na termíny od 30. března. Let trvá necelé tři hodiny. Ceny nejlevnější zpáteční letenky se pohybují kolem dvou tisíc korun. Poslední let má Ryanair naplánován na 22. října příštího roku.

Letos končí provoz linky 24. října. Poté zůstane v Pardubicích provoz jediné linky, ukrajinské nízkonákladové společnosti SkyUp Airlines. Ta bude létat do Kyjeva třikrát týdně. Letenky jsou zatím v prodeji do konce zimního letového řádu.

13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Raddie

Copak na to asi říká pan Kolovratník?

Zdenek

Jezděte vlakem a máte vyřešeno 😁

Martin

jojo, taková cesta vlakem do Alicante musí být super

Jiří

Letenky do Alicante jsou v prodeji již od 30. března a do Kyjeva od prosince 4x týdně.
Dříve zmiňovaná linka do Kalugy: prý se našel nějaký ruský dopravce dopravce : https://www.airport-pardubice.cz/nova-linka-na-obzoru.

Martin

Nema nekdo info, jestli bude na letni letovy rad Ryanair pridavat z Prahy nejake linky? Touto dobou to vetsinou oznamuje…

Alex

Novy terminal s kapacitou Pro 350 000 odbavenych cestujicich rocne a spousta dalsich financi do modernizace. Vysledek je ten ze Pardubice dlouhodobe zeji prazdnotou. Management proste nedokazal nic, krome jedine linky na Ukrajinu, Co pardubicaky rozhodne nevytrhne…. Jen tak dal mrhat dalsimi penezi…JOJO

Kuba W

to bude tím že už se rozdělují poslední sloty v Budějicích tak na Pardubice nezbyl čas. Ale jinak slovo pardubičák zní dobře, řekl bych že tam lítaly i lidé z jiných krajů 🙂

Jirka B.

To je nejaka posedlost uz tady to. Ja chapu, ze Budejovice Vam asi lezi v zaludku, ale cist to v kazde diskuzi … neni uz cas s tim skoncit?

Kuba W

mám z Moravy to neleží vůbec nikde jen u Budějic Vám leží jedna miliarda

Jirka B.

Jako Ostravákovi narozeném v Hodoníně mě to taky v žaludku neleží, ale už mě to nebaví číst pořád dokola. Prostě to beru tak, že někdo má miliardu v letišti, ze kterého nic nelítá, někdo má miliardu v trati na letiště, ze kterého nic nelítá … prostě každý má něco, ale nemusím tím hnojit každou diskuzi.

Daniel Novák

Ostrava má jen v letišti samotném miliardy více jak tři.

j.ree

a co jako …