egoe-plus
Doprava ve městě Trolejbusy

V Pardubicích vyjel do ulic poprvé v historii vánoční trolejbus, první v zemi

Vánoční trolejbus 26Tr v Pardubicích. Foto: DPMP
Vánoční trolejbus 26Tr v Pardubicích. Foto: DPMP

Dopravní podnik města Pardubic přichystal na závěr roku překvapení nejen pro dopravní fanoušky. Jako první v zemi nasadil do provozu speciálně vyzdobený a rozzářený trolejbus. V ulicích města jezdí od soboty.

„Zatímco ve městech s tramvajovým provozem měli cestující již v minulých letech možnost svezení vánoční tramvají, svítící trolejbus je svým způsobem unikát a jedná se minimálně o republikovou premiéru,“ řekla mluvčí Jitka Malinská.

Speciálně ozdobeným trolejbusem je vůz typu Škoda 26 Tr, evidenční číslo 326. Nasazen má být podle mluvčí na všechny linky. Jezdit má do Tří králů.

Speciálně ozdobené dopravní prostředky se staly v poslední době součástí řady měst, vánoční tramvaj jezdí například v Brně.

 

 

13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Karel

V Brně jezdí zase vánoční tramvaj
???T3???

Jindra

V Chomutově pojede 15Tr ev.č.008 ve čtvrtek 5.12.219.Možná……..

generální mandatář

A co na to Drážní úřad. Drážní vozidlo má předepsané osvětlení a ty různé lampičky, různá světélka mohou být problémem. Netýká se to samozřejmě jen Pardubic, ale i níže uvedeného Brna, Olomouce aj.

Jiří Kocurek

To bychom se taky mohli začít bavit o tom, že sběrače přesahují boční obrys vozidla o více než 40 cm, především v křižovatkácn, a tak mají být označeny červeným praporkem. A takové vozidlo by měl policista poslat na technickou kontrolu na nejbližší STK. Takovýma drobnostma to začíná a Hepnarovou končí.

Aneb hledání problému tam, kde není.

generální mandatář

Paní Hepnarovou neznám. Z ministerstva nebo z DÚ? Sběrače jsou v nějaké výši (4 metry?), takže by snad neměly vadit. To jistě řeší nějaký drážní (trolejbusový) předpis.

Dýdžej

Vy vážně neznáte Olgu Hepnarovou? Tak to byste si měl doplnit vzdělání.

generální mandatář

Nemohu znát každého. Už jsem si ji ale vygoogloval. S trolejbusy nemá ale nic společného. Natrož s problémem vánočně vyzdobených drážních vozidel.

Josef

No, netřeba komentář.

Dýdžej

lol

Karel

Co to

Karel

!

Někdo

A v Budějovicích letadlo, první v historii

Karel

Mo a!!!:-(