Doprava ve městě Tramvaje

V Brně vyjede vánoční tramvaj, dopravní podnik vydal i speciální „šalinovou“ hru

Vánoční tramvaj v Brně. Foto: Amálie Mrkosová
Vánoční tramvaj v Brně. Foto: Amálie Mrkosová

Dopravní podnik města Brna (DPMB) vyjede v sobotou 30. listopadu na tradiční okruh se svoji vánoční tramvají. Nově vyjede i „PFková“ tramvaj s vánočním polepem, která bude jezdit na pravidelných linkách. Oba vozy podnik představí veřejnosti 29. listopadu při rozsvícení vánočního stromu v Pisárkách a na náměstí Svobody.

Jako vánoční tramvaj jezdí po Brně tramvaj T3, která je opatřena světelnými rámy, na kterých se mění různé vánoční motivy. Tramvaj bude v provozu od 30. listopadu do 23. prosince 2019 ve všední dny od 16 do 21 hodin, o víkendech od 11 do 21 hodin. Trasa zůstává stejná jako v předchozích letech: Česká – Malinovského náměstí – Hlavní nádraží – Zelný trh – Náměstí Svobody – Česká. Zastávkami bude vůz projíždět v intervalu 20 minut, jízdné je dle běžného tarifu. V době provozu vánoční tramvaje a také z důvodu konání vánočních trhů budou linky číslo 4 a 9 odkloněny ulicí Husovou, náhradou obslouží zastávky Nové sady a Šilingrovo náměstí.

„PFkovou“ tramvaj Anitra, která na svém polepu cestujícím přeje kouzelné Vánoce a šťastnou jízdu rokem 2020, pracovníci podniku ozdobili světelnými řetězy. Během týdne instalace jich na vůz připevnili na 400 metrů. Tramvají se cestující svezou například na linkách 4, 5 a 11.

Kromě speciálních tramvají DPMB umístí na vánoční trhy i opravenou historickou tramvaj 4MT. V ní bude mít DPMB stánek s upomínkovými předměty včetně nové hry Brno Šalinou. Desková společenská hra hráče zavede do spletitých tras brněnské hromadné dopravy, po kterých se v co nejkratším čase musí dopravit z jednoho místa na druhé. „Cestu hráčům mohou urychlit nebo prodloužit různé faktory, čekají na ně zpoždění i expresní linky, výluky i posilové vozy, kapsáři, zapomenuté tašky nebo maminky s kočárky,“ vysvětluje autor hry a grafik DPMB Milan Vocílka.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Anonym ze severu

Nechci rýpat…, ale mohl by mi někdo prosím vysvětlit, proč to bude jezdit vlastně jenom v adventu a ne i poté na štědrý den, 25. a 26.12?

Atrakce je to moc hezká 🙂 , ale přijde mi nešťastné, že je v provozu pouze v adventu (a to není v provozu ani v samotný štědrý den). To nejsou řidiči nebo nejsou cestující? Vysvětlil by mi to někdo prosím? 🙂

mgr.pavel

Myslím si, že 25. a 26. už bude menší zájem cestujících, stejně jako bude složitější zajistit o svátcích řidiče.

24. dopoledne by mi to ale smysl ještě dávalo..

Vít Jůza

a) Od 25.12. už jsou vánoce opravdu, tak již není třeba je zpřítomňovat prostřednictvím šaliny.
b) Oni se zařazují mezi ty pokrokové, jimž vánoce začínají někdy od září do listopadu, a končí 23.12.

J.L.

Hezké. Gratuluji.

IGCT

I Olomouc má svou vánoční tramvaj T3, a vypadá vskutku luxusně 🙂

Partneři


Czechtoll

pst
podcast