Doprava ve městě Infrastruktura Silnice

V Ostravě začne oprava Místecké, končí oprava D1

Oprava dálnice. Foto: ŘSD
Oprava dálnice. Foto: ŘSD
Oprava Místecké potrvá zhruba měsíc, důvodem oprav je poškození kvůli velkému zatížení.

Ředitelství silnic a dálnic začne po opravách sjezdů z Rudné na Plzeňskou opravovat v Ostravě další velmi vytížené místo. Půjde o čtyřkilometrovou opravu povrchu silnice I/56 na Místecké ulici od křížení s ulicemi 28. října a Moravskou ve směru na Frýdek-Místek. V Ostravě naopak končí oprava D1.

Podle mluvčího ŘSD Miroslava Mazala potrvá rekonstrukce zhruba měsíc. „První fáze projektu je určena rekonstrukci levého (rychlého) jízdního pruhu komunikace. Automobilový provoz povede zúžením po neopravované části silnice, proto není potřeba objízdných tras,“ uvedl Mazal. Podle Mazala k opravě dochází kvůli velkému zatížení silnice, denně po ní projede kolem 30 tisíc aut.

ŘSD naopak končí s opravami D1 ve směru na Bohumín. Po měsíci bude od pondělí plně průjezdná. Metrostav dokončuje závěrečné činnosti před finální zpětnou montáží svodidel u přejezdů středového pásu. Náklady na opravu povrchu dálnice dosáhly bez DPH přibližně 8,8 milionu korun. Jde o úsek mezi kilometry 356,9 a 357,2.

„Akce celou dobu postupovala podle předem stanoveného harmonogramu. Pracoviště navštívila těžká technika i řada odborníků, proto bylo možné předejít termínovému prodloužení uzavírky dálničního pásu směrem do Polska,“ uvedl Mazal.

Šlo jen o provizorní opravu, zvlněná D1 čeká na kompletní opravu. Kdy, to zatím není jasné.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PetrM

no nejsem si tak úplně jistý, že zrovna tenhle směr a úsek potřebuje opravu, jsou kritičtější místa… například dilatační uzávěry u sjezdu na Hrabovou, které za posledních 5 let opravovali 2x a tak kvalitně, že je třeba udělat to potřetí

kodl

Heh, dovedu si predstavit, ze ta kompletni oprava zvlnene ostravske D1 bude docela slusna katastrofa. Rozborit, odtezit, postavit X kilometru prakticky znova, to je podle vsech predpokladu nejmene na 2 az 3 roky. Mezitim se stale soudi, nebo to jiz podruhe zaplati stat, cili vsichni z dani?

Radovan Komínek

A kdy se vůbec Místecká posledním 400m dlouhým úsekem dokončí? První úseky jsou ze 70-tých let, v 90-tých letech se udělala oblast u Vysokých pecí, protože zahraniční kamion shodil most vlečky, která do té doby nešla snést a pak už ni nikdo nestál. Za dalších 15 let jsme se dočkali napojení na D1 a nevím, na co čekáme teď. Podpora města Ostrava pro tuto 400m dlouhou stavbu není nikde vidět, stejně jako to bylo u obchvatu Poruby. Netrvá stavba zhruba 30 km dlouhého čtyřpruhu nějak dlouho?

PetrM

takhle nějak by to mohlo vypadat: https://www.msstavby.cz/mistecka-iii-2-18-04-2019/

ale v jakém stavu se projekt nachází je velká záhada

Jiří Kocurek

Díky za odkaz. Učiněné rampové šílenství. 🙁 Jedno Plató nestačilo?