dpp

V Ostravě je první P+R parkoviště s cenou 1 Kč za den

Odbavení na P+R Hlučínská. Foto: Koordinátor ODiSOdbavení na P+R Hlučínská. Foto: Koordinátor ODiS

Podmínkou použití je odbavení v MHD stejným médiem.

Loni otevřené P+R parkoviště Hlučínská v Ostravě je prvním v Moravskoslezském kraji, kde mohou dojíždějící do Ostravy zaplatit za odstavení svého vozu jen korunu na den.

Ostrava společně s firmami Koordinátor ODIS a Ostravské komunikace spustily unikátní systém propojení parkování P+R a cestování hromadnou dopravou. Řidiči, kteří zaparkují v Ostravě na parkovišti Hlučínská a poté k cestě po Ostravě využijí spoje veřejné dopravy ODIS, parkují za symbolickou korunu. Dosud se platí deset korun na den.

„Podmínkou je odbavení na parkovišti a ve vozidlech ODIS stejným médiem – ať už ODISkou, platební kartou nebo Kreditní jízdenkou,“ řekl jednatel Koordinátora ODIS Aleš Stejskal. Pokud řidič žádným z těchto médií nedisponuje, může si po vjezdu na parkoviště zakoupit Kreditní jízdenku na tramvajové smyčce Hlučínská, kam nově Dopravní podnik Ostrava umístil jízdenkový automat. Parkoviště má kapacitu 116 míst.

Nárok na slevu je třeba uplatnit na výjezdu z parkoviště přiložením ODISky, bankovní karty či Kreditní jízdenky, kterou se řidič předtím odbavil ve vozidlech ODIS, resp. ke které je přiřazena dlouhodobá časová jízdenka ODIS pro zónu č. 1 nebo 2.

Systém, který byl vyvinut ve spolupráci s dodavatelem XT-Card a implementován do parkovacího zařízení CROSS Zlín by se měl do blízkého budoucna rozšířit na další parkoviště obdobného typu, a to nejen v Ostravě.

Tagy ODIS ostrava P+R
27 komentářů