V Norimberku vyjely první modernizované tramvaje GT8N

Tramvaj GT8N v Norimberku. Foto: VAGTramvaj GT8N v Norimberku. Foto: VAG

Modernizace má prodloužit životnost tramvají o dalších dvacet let.

Norimberský dopravní podnik VAG Verkehrs-Aktiengesellschaft Nürnberg zařadil do provozu na přelomu roku první modernizované tramvaje GT8N.

Modernizace tramvají z první poloviny devadesátých let bude trvat do začátku roku 2023. V roce 2020 již byla dokončena modernizace 14 tříčlánkových tramvají GT6N, současně začaly úpravy 26 čtyřčlánkových tramvají GT8N. Náklady na modernizaci dosáhnou 24 milionů eur.

Jde o tramvaje vyrobené konsorciem ADtranz/ Bombardier. Zakázku na modernizaci získalo sdružení Kiepe Electric a dceřiné firmy lipského dopravního podniku Iftec. Dopravce očekává, že díky úpravám dojde k prodloužení životnosti tramvají o dalších dvacet let.

Součástí úprav jsou nové sedačky, tramvaje získaly nové dveře, které odpovídají současným bezpečnostním standardům. Tramvaje mají i nový lak, který odpovídá nové vizuální identitě norimberské veřejné dopravy. Nový je také informační systém.

Detailně je modernizace popsána na stránkách norimberského dopravního podniku.

Tramvaj GT8N po modernizaci. Foto: VAGTramvaj GT8N po modernizaci. Foto: VAGTramvaj GT8N po modernizaci. Foto: VAGTramvaj GT8N po modernizaci. Foto: VAGTramvaj GT8N po modernizaci. Foto: VAGTramvaj GT6N po modernizaci. Foto: VAG

 

Tagy GT8N Norimberk VAG
29 komentářů