dpp

V noci z letiště každou čtvrtihodinu. DPP na sezónu posílí autobusové spojení na Ruzyni

Noční linka 907 na Letišti Václava Havla. Foto: RopidNoční linka 907 na Letišti Václava Havla. Foto: Ropid

Od příštího týdne dojde i ke změně jízdního řádu noční linky 905 z I. P. Pavlova do Čimic.

Rostoucí poptávka po létání změní od příštího týdne jízdní řády nočních autobusů mezi centrem Prahy a Letištěm Václava Havla. Koordinátor veřejné dopravy Ropid oznámil, že dojde k posílení linky 907 na srpen a září.

Interval linky mezi Letištěm a Hlavním nádražím bude do září zkrácen z 60 na 30 minut. „V souhrnu s dosavadní linkou 910 tak pojede autobus z letiště do centra Prahy každých 15 minut,“ řekl mluvčí Ropidu Filip Drápal.

Ke změně dojde v noci z pondělí 1. srpna na úterý 2. srpna. Linka 907 vede mezi Letištěm a Hlavním nádražím přes Nebušice, Hanspaulku, Hradčanskou, dále Letenským tunelem na Náměstí Republiky a Masarykovo nádraží. Jízdní doba linky 907 mezi Letištěm a centrem (Náměstí Republiky) je 39 minut, je tedy rychlejší než linkou 910. Ta jede do centra přes Strahov a Smíchov. Souhrnný interval v letiště do centra Prahy tak bude zkrácen na 15 minut. Z nočních autobusových linek je možné přestoupit také na noční tramvaje v zastávkách Divoká Šárka, Petřiny, Vypich nebo Hradčanská.

Zároveň bude od stejného data celoročně posílena autobusová linka 905 novým prvním spojem z I. P. Pavlova v 0:16 ve směru Sídliště Čimice pro vykrytí dlouhé časové mezery mezi posledním metrem C a první nočním spojem linky 905.

Tagy Dopravní podnik hl. m. Praha dpp letiště praha noční autobusy ropid
65 komentářů