V Londýně pokročili s modernizací metra, po čtyřech měsících otevřeli stanici Bank

Stanice Bank pro proměně. Foto: Transport for LondonStanice Bank pro proměně. Foto: Transport for London

Kapacita stanice má po úpravách narůst o 40 %.

Transport for London (TfL) dnes dokončil jednu z velkých akcí na modernizaci sítě metra. Na Northern Line dnes  po 17 týdnech znovu otevřel po rozsáhlé modernizaci stanici Bank v centru města. Investice v hodnotě 700 milionů má přinést rozšíření kapacity o 40 %.

Součástí úprav je nové, širší nástupiště a také rozšíření chodeb a koridorů pro snadnější a rychlejší přestup na Central Line a Docklands Light Railway (DLR). Kompletní dokončení má být ještě letos. Součástí bude i výměna celkem 12 eskalátorů.

Původní podoba stanice byla velmi stísněná, docházelo zde k častým zácpám. To se nyní mění,“ řekl Stuart Harvey, šéf Transport for London. Stanice Bank má být podle něj vlajkovou lodí londýnského metra.

Na proměně stanice pracovalo zhruba 550 zaměstnanců. Nově je stanice také plně bezbariérová. Starosta Londýna Sadiq Khan označil dnešní otevření jako jeden z milníků pro veřejnou dopravu ve městě. Podobně jako v Praze primátor vyzývá stát k většímu zapojení do financování metra D, londýnský starosta uvedl, že doufá v pochopení důležitosti významu metra pro celou zemi.

Počet cestujících v londýnském metru se dostal zatím na úroveň 70 % před pandemií. Ve čtvrtek metrem cestovaly 3 miliony cestujících, nejvíce od vypuknutí pandemie.

Stanice Bank pro proměně. Foto: Transport for LondonStanice Bank pro proměně. Foto: Transport for LondonStanice Bank pro proměně. Foto: Transport for London

 

Tagy Bank Londýn Transport for London
15 komentářů