V Liberci přibyla další skupina na opravu výtluků, jedna to nestíhala

Opravy silnice v Liberci. Foto: Liberec.czOpravy silnice v Liberci. Foto: Liberec.cz

Rozpočet na opravy výtluků se letos zdvojnásobí.

V Liberci nezvládaly v posledních letech městské technické služby (TSML) opravovat všechny výtluky na silnicích. Od letošního roku je proto budou opravovat dvě skupiny, dosud byla jen jedna. Novinářům to řekl náměstek primátora Jiří Šolc (za ANO).

Ročně bylo podle něj potřeba ve stotisícovém městě opravit tisíce děr v silnicích. „V posledních letech se nám stávalo, že těch výtluků bylo tolik, že se za jednu stavební sezónu ani všechny nestihly opravit,“ uvedl Šolc. To by se podle něj přidáním další skupiny mělo změnit.

Primátor Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj) novinářům řekl, že ročně dostávaly technické služby na opravy výtluků zhruba sedm milionů korun, letos by to mělo být více než dvojnásobek. V navržené rozpočtové změně, kterou budou schvalovat zastupitelé města za týden, je částka 15 milionů korun.

Oprava silnic ve městě podle Šolce ve větším měřítku začne od 1. dubna, přes zimu se dělaly jen základní. „Dokud nejede obalovna, tak se to dělá studenou směsí, která má samozřejmě nižší výdrž, prostě horší vlastnosti. Od příštího týdne už obalovna pojede na 100 procent a budeme to dělat teplou směsí pomocí dvou part. A myslím si, že efekt v našich ulicích bude brzy vidět,“ dodal náměstek.

Podle primátora letos město vydá dalších deset milionů korun na celoplošné opravy silnic v pěti ulicích, konkrétně zmínil Chrastavskou vedoucí z Růžodolu do centra a Šrámkovu v Ostašově. Dalších zhruba 65 milionů korun je určeno na opravy silnic, které jsou součástí takzvaných sdružených investic, na nichž se podílejí i vlastníci inženýrských sítí.

Tagy liberec
14 komentářů