Doprava ve městě Tramvaje

V Liberci nepojedou přes dva měsíce tramvaje pod Ještěd

Místo opravy v Hanychovské ulici. Foto: Liberec.cz
Místo opravy v Hanychovské ulici. Foto: Liberec.cz
Omezení potrvá nejméně do druhé poloviny června.

V Liberci zítra začíná dlouhá tramvajová výluka, která přinese zastavení provozu v úseku od Viaduktu na konečnou v Horním Hanychově. Důvodem je oprava propustku u Starých Pekáren v Hanychovské ulici, který je v havarijním stavu.

Stavební práce si vyžádají výluku tramvajových linek 2 a 3 v úseku od Viaduktu až do Horního Hanychova. Tramvaje nahradí autobusy linky X2 a X3. Přestupní stanicí mezi náhradní autobusovou dopravou a tramvajemi bude zastávka Viadukt v ulici Hanychovská.

Pro auta bude provoz v místě křižovatky Hanychovské s Ještědskou řízen kyvadlově jedním jízdním pruhem. Křižíkova ulice bude ve směru z Hanychovské ulice zjednosměrněna. Odbočení do a z Kralické ulice nebude možné. Město uvedlo na svých stránkách, že oprava má skončit zhruba 19. června.

Podle města z nedávné prohlídky více než sto let starého mostu vyplynulo, že jeho stavebně-technický stav je alarmující a je nutné provést opatření k zajištění bezpečnosti provozu a ochrany mostní konstrukce.

„V minulých letech byla do klenby umístěna výdřeva podpírající mostovku, která na druhou stranu sice podpírá konstrukci, nicméně vlivem nedostatečného průtočného profilu potoka se výdřeva stává pevnou překážkou. Ta následně, v případě zvýšeného průtoku, vodu víří a dochází k vymílání betonové konstrukce,“ popsal před časem náměstek primátora pro technickou správu Jiří Šolc.

V Liberci nepůjde o jediné omezení, které v těchto dnech začíná. Od zítřka lidé opět neprojedou po silnici z Liberce do Světlé pod Ještědem přes Výpřež, příští týden začíná na kraji města oprava silnice I/35 v Doubí.

Odebírat
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Liberečak

A co ostatní silnice po Liberci. ? Tankodrom hadr. Není jediná celá…celé město samá díra..Jen zaplacnou záplatou a vymalováno. Druhý rok mohou začít znova. Nekvalitní práce . V žádném jiném městě jsem neviděla tak katastrofální stav silnic jako má Liberec. Starosta se stará, je to vidět. Ostuda pro Liberec.

Divočák

To se tam budou sporadicky střídat subdodavatelé od sedmi do tří odpoledne, že to bude zas tak dlouho trvat? Tipnu si: vyhrála nejnižší nabídka a termín dokončení si určil dodavatel.. klasika, bohužel

Jindra

V létě měla být zahájena modernizace a rekonstrukce tramvajové tratě Liberec – Jablonec. Úsek Fügnerova – Vratislavice by měl trvat kratší dobu, zbytek do Jablonce je náročnější a práce by měly trvat cca dva roky. Celá trať má mít standardní rozchod kolejí. Ale už se o této akci memluví, že by byla odsunuta na neurčito?

Jindra

oprava:nemluví…

Martin

Doufám, že autobusy budou kloubové, včera se točily tramvaje také u Viaduktu, zřejmě kvůli dodávce na kolejích před Horizontem, obsah dvojčete se komprimuje do krátkého budu těžko

Jindra

Plzeňské busy jsou zachovalé a vypadají moc dobře. Doufám, že po skončení výluky se objeví i na lince č. 25.