V Letňanech skončila oprava Veselské, tři čtvrtě kilometru má nový povrch

Veselská ulice po rekonstrukci. Foto: Eurovia CSVeselská ulice po rekonstrukci. Foto: Eurovia CS

Jedna z hlavních ulic v Letňanech je otevřena o deset dní dříve, než byl původní plán.

Řidiči projedou od dnešního dne jednou z hlavních ulic pražské městské části Letňany bez omezení. Společnost Eurovia CS dokončila třetí etapu její opravy, která vedla od křižovatky s ulicemi Kbelská a Tupolevova.

Opravu firma dokončila o deset dnů dříve, než byl původní plán. Podle smlouvy dosáhly náklady 21 milionů korun bez DPH. Rekonstrukce běžela od počátku září.

„Oprava Veselské ulice byla pro všechny velmi náročná. S ohledem na místní prostorové podmínky jsme se vždy s dodavatelem snažili zachovávat maximální průjezdnost a koordinovat se s dalšími stavbami v okolí,“ řekla Barbora Lišková, tisková mluvčí Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK). „Velký dík patří nejen místním obyvatelům a řidičům, ale i všem zástupcům dotčených městských částí, kteří s námi operativně řešili problémy v prvních dnech realizace,“ dodala.

V rámci stavby byly na úseku dlouhém 760 m vyměněny poškozené asfaltové vrstvy, provedeny sanace neúnosných podkladů a opraveny uliční vpusti včetně jejich přípojek. Současně došlo k vyrovnání obrubníků. Na závěr byla komunikace opatřena novým vodorovným dopravním značením.

Tagy Eurovia CS Letňany TSK TSK Praha Veselská
21 komentářů