z prahy

V Jihomoravském kraji začne jezdit 31 nových autobusů Iveco, budou v jednotných barvách

Nové autobusy Iveco pro provoz v Jihomoravském kraji. Foto: JMKNové autobusy Iveco pro provoz v Jihomoravském kraji. Foto: JMK

Vedení kraje předpokládá, že v nejbližších letech dojde k obnově třetiny autobusů.

Zpět na článek
23 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Milan

Za mě je barevná kombinace exteriéru moc povedená. Ve skutečnosti ty autobusy vypadají ještě lépe než na fotkách. A to se autoři museli vypořádat s nepříliš povedenou barvou magenta z loga. Naštěstí tam nenacpali ještě tu modrou. Za mě rozhodně palec nahoru.

Roman

Nevím ale lepší je když má každý dopravce vlastní logo, nápis a barvou to že to má olomoucký kraj tak to hnedka musí mít i Jihomoravský a to místo pro víc kočáru taky dost na naštvaný …

Kamila

Kéž by tu klimatizaci řidiči účelně používali……

Jedine vlaky

a koho zajímá, kdo ten autobus financuje? Cestující preferuje moderní autobus s vybavením jako jsou zásuvky či wifi, klimatizace a nízkopodlažnost s moderním vzhledem zevnitř i zvenku a samozřejmě s pohodlnými sedadly. Jenže jak koukám, interiér vypadá opět devadesátkové, podle těch žlutých tyčů a těch potahů to vypadá jako 10 let starý autobus. A opět hnusný nezajímavý nátěr. Co jiného čekat. Tenhle kraj prostě má velmi zastaralé nemoderní regionální autobusy.

Tadeáš

Co je na nízkopodlažnosti moderního a k preferování? Znamená to pouze méně míst k sezení a sedadla v protisměru na kterých většina cestujících nechce sedět.

Jedine vlaky

O 4-5 míst méně k sezení je šílená tragédie 😀

Jiří Kocurek

Zvlášní, že ve vlaku zase většina lidí chce sedět na čtverkách proti sobě. A nadává se každému, kdo by z toho dělal letadlo/tramvaj/autobus a sedělo se za sabou.

PvvS

Nízkopodlažní to vepředu je, wifi mají, klimu taky. USB aspoň část. A nátěr je aspoň krajskej..

Zdeněk

A mají v předu bezbariérový nástup někdo má berle tak se tam špatně nastupuje

PvvS

No stačí umět číst. Jsou to LE, takže ano ..

Kernteriér

Gratuluji, že jsi z té změti písmen dokázal vydedukovat, co měla znamenat.

Luke

Dvojí prostor pro kočárky/vozíčkáře je v regionálce dost zbytečnost

M19

Měl byste jít na rodičovskou, bez možnosti využít auto, mluvil byste jinak.

M H

Přesně tak. Nehledě na místo na zavazadla či k stání…

Jiří Kocurek

Nebo na slepeckého psa. A poraďte slepci, ať jede na kole.

zdenek102

Píšete nesmysly. Na regionálních linkách skutečně stačí jedno místo pro kočárek + pro vozíčkáře, tak jak bylo dosud u vozů pro JMK. Asi vám to nedochází ale lidé chtějí po cestě do práce především sedět, ne stát.
Jako zcela dostačující je tato konfigurace:
https://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/214199?searchParameters%5BcarMainType%5D=Crossway&searchParameters%5BcarBrand%5D=Iveco&searchParameters%5BcarManufactured%5D=2018&searchParameters%5BcarModeId%5D=1&searchParameters%5BcarSortOfPhoto%5D=i&searchPresenter=Busy%3APhotoList&listUrl=https%3A%2F%2Fseznam-autobusu.cz%2Ffotky%3Fntyp%3DCrossway%26idrezimu%3D1%26druh%3Di%26znacka%3DIveco%26rokvyroby%3D2018&fbclid=IwAR0AytqKgJu09460NASwPTo4uajv2JARjvmhciIpBggff5QQqqcc8JX_Uj0#photo
Nesmysl co si prosadil JMK zbytečně naštve cestující a nebude využitý.

Radek

Tohle nikdy nepochopím…. K čemu je dobré, aby každý kraj měl svoje barvy autobusů? Sranda je, že to dělají i u železnic a to i v případě, kdy je jeden vlak ve dvou krajských systémech…

Alex

Co je na tom k nepochopení??? Jedná se o službu hrazenou krajem, resp. kraj ji objednává. Tudíž si tím nátěrem dělá i reklamu.

Jan Pytela

Škoda jen, že ta reklama se sestává z kombinace dvou nesourodých log a tím pádem vypadá strašně.

Beny

Tam kde přejíždí hranice krajů je to běs. A samolepky také. Tečka

Tomáš N.

Škoda, že nesjednotili i potahy.

Karel Ehl

….a tu kabinu máme kde ?

Kernteriér

Vpředu, jak je volant.