V Jablonci končí osmiměsíční uzavírka dolního centra města

Pohled na tramvajovou trať v Jablonci nad Nisou z Tyršových sadů do ulic Budovatelů a Poštovní. Foto: Petr Vitvar / www.mestojablonec.czPohled na tramvajovou trať v Jablonci nad Nisou z Tyršových sadů do ulic Budovatelů a Poštovní. Foto: Petr Vitvar / www.mestojablonec.cz

Ulice dostanou finální povrch po zimě.

Jablonec nad Nisou po osmi měsících omezení od pondělí plně otevírá dolní centrum města. Jde o ulice Budovatelů a Poštovní a také provoz přes Anenské náměstí. Opravy začaly v půlce března.

„Kvůli návratu dětí do škol jsme obnovili provoz o den dříve, aby mohly na své obvyklé trasy vyjet také školní autobusy. Obnovené je také parkování na Anenském náměstí, v ulici Budovatelů i v Poštovní,“ říká náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček.

Ulice mají po stavbě ještě provizorní povrchy, ty definitivní položí město v příštím roce. „Během zimy stavba vyzraje. Pokud se objeví nějaké vady, bude jednodušší je rychle opravit ještě před položením finálního povrchu,“ dodává Roubíček.

V souvislosti s obnovením provozu v dlouhodobě uzavřeném dolním centru Jablonce se odstraní také semafory na křižovatce ulic Kamenná, Smetanova, Hasičská a Mírové náměstí. Se zánikem objížděk už není třeba regulovat provoz. Ke změně dojde také ve vedení autobusů MHD.

Stavba a rekonstrukce kanalizace i opravy sítí započaly v polovině března. Tehdy se uzavřely ulice Budovatelů a Poštovní včetně mostu k ulici U Balvanu. Původně měly práce začít už v létě 2019, tehdy však stavbu zastavilo odvolání proti stavebnímu rozhodnutí.

Tagy Jablonec nad Nisou omezení dolního centra Jablonce nad Nisou
28 komentářů