LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

V Houstonu shořel MD-87 po nepovedeném startu, všichni přežili

Trosky letadla McDonell MD-87. Foto: ABC13.comTrosky letadla McDonell MD-87. Foto: ABC13.com

Piloti přerušili vzlet, nestihli včas dobrzdit na dráze.

Zpět na článek
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Y.K.

Ví se určitě, že se posádka pokoušela vzlet přerušit? Zatím jsou k tomu takové spíše spekulativní informace. Tady pan pilot na blancoliro si všiml toho, že jsou zavřené reverzy, což není moc v souladu s intenzivním bržděním. https://youtu.be/CqeYT8w9JtI

Ale dobře že všichni vyvázli.

Karel_x

Dobrá otázka. Jestli skutečně přerušili vzlet, tak to bylo pozdě, pár set metrů před koncem dráhy 35 (RWY má 2km), kdy dosáhli GS asi 150kt, kdy už to snad ani nemohli dobrzdit. Výlet do polí byl podle mě o něco delší, asi 400m, podle stop v trávě to vypadá, jakoby jeli trochu naštorc (příďový podvozek nezanechával stopu uprostřed), tedy, jako by to nějak asymetricky brzdilo. Asi bude třeba počkat na výsledky vyšetřování. Mimochodem, nazvat šťastným koncem stav, kdy z letadla zůstaly ulomené ocasní plochy, hromada popela a kontaminovaná zemina… vím, jak to autor myslel, ale asi bych to formuloval jinak… Číst vice »

Jiří Kocurek

Ikdyby neshořelo, tak by nejspíš šlo do šrotu.

mauriicio

Od toho je tam to slovo „nehoda“. Málo kdo si pod pojmem „nehoda se šťastným koncem“ představí „firmě nevznikla žádná škoda“.