V Děčíně končí omezení na Novém mostě, další práce začnou na jaře

Nový most přes Labe v Děčíně. Foto: Magistrát města DěčínNový most přes Labe v Děčíně. Foto: Magistrát města Děčín

Hotová je jižní část estakády.

V Děčíně dnes končí po necelých dvou měsících omezení na estakádě napříč městem. Na počátku září zahájená oprava Nového mostu na silnici I/13 má za sebou první etapu stavebních prací v jižní části.

S ohledem na bezpečnost budeme objízdnou trasu rušit za denního světla během dneška. Rekonstrukci severní části mostu zahájíme na jaře 2022,“ uvedlo ŘSD na svém twitterovém účtu.

Zakázku na stavbu získala za 73 milionů korun bez DPH společnost Skanska, jak vyplývá z registru smluv. V soutěži byly tři nabídky, cena je nakonec o téměř 15 milionů korun vyšší, než byl odhad. Úsekem denně projede přes 20 tisíc aut.

Podle ŘSD byla zásadní rekonstrukce Nového mostu nutná kvůli jeho špatnému stavu. Na řadě míst se neustále tvoří výtluky, které budou před uzavírkou opraveny. V Děčíně jsou přes Labe dva mosty: kromě staršího Tyršova mostu Nový most z roku 1985. Naposledy se opravoval v roce 2010.

Mapa objízdných tras při uzavírce estakády v Děčíně. Foto: ŘSD

Mapa objízdných tras při uzavírce estakády v Děčíně. Foto: ŘSD

„Technický stav tohoto vytíženého úseku s vyšším podílem nákladní dopravy již vyžaduje nutnou rekonstrukci,“ řekl před rekonstrukcí Vít Plechatý, ředitel provozního úseku Správy Chomutov Ředitelství silnic a dálnic s tím, že oprava čeká jak povrch mostu včetně mostní konstrukce, tak i vyrovnávací vrstvy. Proběhne také celoplošná izolace. Celkem jde o opravu plochy o rozměru 25 tisíc metrů čtverečních – dojde totiž také k opravám povrchu na nájezdových a sjezdových rampách.

Tagy Děčín I/13 Ředitelství silnic a dálnic ŘSD Skanska
Žádné komentáře