V Česku testují nové dálkové vlaky pro Francii. „Kyslík“ má dva roky zpoždění

Jednotka Oxygene při testech na zkušebním okruhu ve Velimi. Foto: Zdopravy.czJednotka Oxygene při testech na zkušebním okruhu ve Velimi. Foto: Zdopravy.cz

CAF dodá nové jednotky až v roce 2027.

Odebírat
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Michal.S

l

David

Všimněte si: dálková a přitom bezbariérová jednotka s jakobsovými podvozky pro rychlost 200km/h. ČD se zatím na svých sociálních sítích chlubí zvedací plošinou u ComfortJetů a v bezbariérovosti dopravy si zase nechává ujet vlak.

Michal82

Prostě existují různé koncepty a toto je jeden z nich. Comfortjet zase další koncept. Loko s svěšenými třeba Bmz vozy zase další…

Jozef

Presne tento typ prízemného myslenia od šotoušov cez ministra až po posedného pomocného robotníka je príčinou permanentného zaostávania za vyspelejšími krajinami…

Jiří Kocurek

Jenže agresivní šotouš ve vedení chce mít všecko podle sebe a zákazníkům §9 Neotravujte!

TPal.

Nemyslím si, že Česko zaostává díky vozům od Siemensu, které jsou ve svém oboru špička. Jasně, interiér mají SNCF krásněji řešený. V tom zaostávají za mě ČD za SNCF. Ale v kvalitě vlaků vážně ne.

XXXD

No tak on se hlavně i ten comfortjet dal udělat částečně bezbariérový (viz nový rakouský railjet), ačkoli osobně jsem také spíš pro jednotky na takovéto relace, i když možnost přidávat vozy podle poptávky se také někdy hodí.

David

Ano, jsou různé koncepty, některé jsou zastaralé, jiné nikoli. Třeba ve Švýcarsku by ComfortJet byl nelegální, protože mají zákonem vynuceno, že musí být vozíčkář schopen se do vlaku i z vlaku dostat bez asistence. V Česku zatím platí, že si přepravu musí vozíčkář objednat 24h před odjezdem vlaku, netřeba se divit, že se pak na takovou cestu raději ani nevydají.

Kubrt

SNCF zjevně nemají v týmu žádného českého šotouše, který by jim vysvětlil, že na takovéhle relace je nějaká tramvaj nevhodná a nedůstojná.

tarten

Nevypráví to spíš zaměstnanci ČD?

Pezos

Jedni i druzí

Jiří Kocurek

https://www.youtube.com/watch?v=RlRDsjqAH3Y

A jestli se správně dívám (1:22), tak nad povozky sedadla na podestách, ale ulička bez schodů. Oba krajní a také dva podvozky uprostřed jsou hnací, ty prostřední hnací podle UIC klasifikace jsou taky Jakobsovy. Nad nimi bych nízkou podlahu neočekával.

tarten

Výsledkem může být, že jim soutěže na rychlíky vyfoukne třeba Leo/CAF.

Jiří Kocurek

Což bude znamenat spoustu řevu, protože se tam *úderník* už nedostane, on jezdil vlakem svátečně, měl z toho Vánoce, ještě tohle mu seberou. Uraženě pojede na chatu autem s firemním označením… aby před hospodou večer vztekle seřval šoféra, který přivezl pivo, že zavazí s rudlem ve dveřích, když *on* jde dovnitř.

TPal.

Mně dávají smysl InterJety a ComfortJety na dálkových vlacích. Lepší schody v představku než v 1.třídě (viz. obrázek). Ale asi budu v menšíně.

Twix

Taky spíš souhlasím, Comfortjet má jezdit třeba z Prahy do Kodaně nebo Villachu (kdo ví co Lublaň nebo Benátky), tam mi spíš dává smysl dobře průchozí vysokopodlažní souprava. Na druhou stranu nizozemské bezbariérové Coradie na tu jejich krátkou VRTku, kdy něco dojede nejdál do Bruselu, mi přijdou taky OK.