V Bruntále začala rekonstrukce autobusového nádraží, s dokončením se počítá v závěru roku

Autobusové nádraží v Bruntále. Foto: Google Street ViewAutobusové nádraží v Bruntále. Foto: Google Street View

Součástí projektu je zřízení parkoviště u Společenského domu.

V Bruntále začíná celková rekonstrukce autobusového nádraží. Náklady na projekt dosahují téměř devíti milionů korun. Práce potrvají do konce roku. Jedná se o celkovou rekonstrukci, při níž vznikne také deset nových parkovacích míst. V areálu autobusového nádraží budou realizovány dvě nástupní zastávky a jedna výstupní. Další, zdvojená, neboli záliv, vyroste pro MHD podél silnice I/45.

Prostor dostane nové povrchy, chodníky ze zámkové dlažby, nové přístřešky a zelené ostrůvky. Opěrná stěna bude opravena a vybavena novým zábradlím.

Při realizaci dojde k oplocení staveniště na nezbytnou dobu. Veřejnost může využívat chodník na protější straně silnice. Autobusové spoje pojedou z dočasného stanoviště umístěného v Zeyerově ulici. Stanoviště pro spoje přijíždějící od Moravskoslezského Kočova, Valšova a Meziny zůstane na svém místě.

„Po ukončení stavebních prací budou zastávky přemístěny zpět do prostoru autobusového nádraží, které po renovaci nabídne mnohem lepší komfort nejen pro cestující, ale i pro pěší a motoristy. Zlepší se nejen funkčnost, kdy celý prostor bude také bezbariérový, ale rovněž estetika a vliv na životní prostředí, protože nově zde budou plochy zeleně,“ řekla místostarostka Hana Šutovská.

Bruntál už jedno opravené autobusové nádraží má, je součástí dopravního terminálu u vlakového nádraží v severní části města. Stavba hotová v roce 2015 za zhruba 50 milionů korun získala kontroverzní střechu v podobě atypické stotunové ocelové konstrukce připomínající křídlo. Má symbolizovat volnost pohybu.

Tagy Bruntál
11 komentářů