LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

V Brně začíná výluka tramvají před hlavním nádražím, potrvá devět dnů

Brněnská tramvaj Tatra K2 v zastávce Hlavní nádraží. Foto: PatrikPaprika / Wikimedia CommonsBrněnská tramvaj Tatra K2 v zastávce Hlavní nádraží. Foto: PatrikPaprika / Wikimedia Commons

Výluka změní trasy pěti tramvajových linek a nočních autobusů. Dřevěné pražce zmizí, nahradí je betonové.

Dopravní podnik v Brně (DPMB) začne od soboty opravovat před hlavním nádražím dvě ze čtyř tramvajových kolejí. Devítidenní stavba výrazně omezí provoz MHD a změny se budou týkat pěti tramvajových linek a také nočních autobusových linek. Zatímco na jaře se oprava týkala dvou kolejí blíže nádraží, nyní se bude pracovat na kolejích u Letma, řekla ČTK mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

„Místo dřevěných pražců budeme koleje usazovat do betonových panelů,“ řekla Tomaštíková. Nejvytíženější linka 1 pojede z Nových sadů na Moravské náměstí odklonem přes náměstí Svobody a vynechá tak zastávku Malinovského náměstí a naopak obslouží zastávky Náměstí Svobody a Zelný trh. Zastávku Hlavní nádraží bude mít u ústí Masarykovy ulice. Linku 2 dopravní podnik rozdělí na dvě části a prováže ji s linkou 9.

Tramvaj přijede z Modřic na zastávku hlavní nádraží v Masarykově ulici a odtud bude pokračovat jako linka 9 na Lesnou. Z opačné strany ze Staré osady přijede tramvaj linky 2 na hlavní nádraží na zastávku u viaduktu a bude pokračovat jako linka 9 do Juliánova. Linka 4 pojede obousměrně odklonem mezi Českou a Malinovského náměstím a Rooseveltovou ulicí. Linka 7 bude jezdit pouze mezi Lesnou a Malinovského náměstím a nebude pokračovat do Bohunic.

Noční autobusy, které zastavují na dvou opravovaných kolejích, zastaví pro výstup ještě před nástupišti a po odjezdu všech autobusů ještě zastaví pro nástup na třetí a čtvrté koleji blíže nádraží.

Dopravní podnik k této opravě a velkému omezení přistoupil v týdnu podzimních prázdnin, kdy je poptávka nižší než v běžné pracovní týdny.

Dopravní opatření v Brně kvůli opravě tramvajové tratě u hlavního nádraží. Foto: DPMB

Dopravní opatření v Brně kvůli opravě tramvajové tratě u hlavního nádraží. Foto: DPMB

ČTK

Tagy brno Dopravní podnik města Brna DPMB seznam
30 komentářů