V Brně vyjela Tramvaj hrdinů, přináší příběhy řidičů

Tramvaj hrdinů. Foto: DPMBTramvaj hrdinů. Foto: DPMB

Dopravní podnik bere akci i jako poděkování zaměstnancům za jejich práci.

V Brně dnes poprvé vyjela další tramvaj se speciálním polepu. Jde konkrétně o vůz Škoda 13T číslo 1902, kterou Dopravní podnik města Brna (DPMB) nazval Tramvaj hrdinů. Má připomínat řidiče, kteří 24 hodin denně vozí cestující po městě Brně. Zaměstnanci dopravce se s pasažéry dělí o svůj vztah k práci, řízení či dopravě obecně.

Kromě polepu se o řidičích dozvědí cestující i v takzvaných fabionech, tedy prostoru mezi oknem a stropem. Jsou v nich umístěny letáky s tvářemi zaměstnanců DPMB. „Na sociálních sítích dlouhodobě představujeme naše pracovníky a popisujeme jejich vztah k dopravě, k řízení a práci, kterou vykonávají. Tyto příspěvky měly vždy velký ohlas. Napadlo nás, je využít i tímto způsobem,“ popisuje generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Pro Dopravní podnik města Brna pracuje téměř 2 600 zaměstnanců, z toho je 1 400 řidičů a řidiček. Ve voze se cestující seznámí s více než dvacítkou z nich.

„Naši zaměstnanci jsou hrdinové, kteří se každý den starají o to, aby cestující bezpečně dovezli do práce, školy, na nákupy či za zábavou. Denně je všichni potkávají v ulicích a s důvěrou si k nim sedají do vozů. Každý z řidičů si zaslouží velký dík za práci, kterou pro město Brno vykonává,“ dodává Havránek.

Tramvaj hrdinů potkají cestující nejčastěji na linkách 2, 9, 3, 6, 4 nebo 5. Do budoucna se letáky rozšíří i do dalších vozů. Společně s podnikovými nabídkami volných pracovních míst je DPMB využije k náboru nových zaměstnanců.

Tramvaj hrdinů. Foto: DPMBTramvaj hrdinů. Foto: DPMBTramvaj hrdinů. Foto: DPMBTramvaj hrdinů. Foto: DPMBTramvaj hrdinů. Foto: DPMB

 

Tagy Dopravní podnik města Brna DPMB Škoda 13T
34 komentářů