V Brně v noci havaroval autobus, zranilo se 11 lidí. Za nehodou mohla být zdravotní indispozice nebo závada

Nehoda autobusu v Brně. Foto: HZS JMKNehoda autobusu v Brně. Foto: HZS JMK

Silnice byla kvůli nehodě čtyři hodiny uzavřená, příčiny nehody jsou dosud nejasné.

(aktualizováno 9:27) Příčinou noční nehody autobusu městské hromadné dopravy v Brně, při které se zranilo 11 lidí, mohla být zdravotní indispozice řidiče či technická závada. Škoda je vyčíslena na 3,25 milionu korun. ČTK to řekl mluvčí policie Petr Vala.

Nehoda se stala ve 23:20 v městské části Komín v Kníničské ulici nedaleko komínské vozovny. „Autobus z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo komunikaci a naboural do sloupu elektrického vedení. Pracujeme s několika verzemi, z nichž jsou dvě takové, že roli mohla hrát zdravotní indispozice řidiče, popřípadě technická závada,“ uvedl Vala.

Doplnil, že dechovou zkoušku u řidiče nebylo možné provést, patřil mezi zraněné. Odběry následně provedla nemocnice. Vala uvedl, že škoda po nehodě je předběžně vyčíslena na 3,25 milionu korun.

V autobusu cestovalo kolem 30 lidí. Mluvčí záchranné služby Michalea Bothová uvedla, operátoři vyslali na místo sedm prostředků, pomáhaly také dvě převozové sanitky. Uvedla, že se postarali o 11 zraněných, z toho ve třech případech šlo o zranění těžká. „Pacienty jsme po ošetření převezli do brněnských nemocnic k další péči,“ uvedla Bothová.

Na místě pomáhali i hasiči, mimo jiné i s vynášením zraněných z autobusu. Čtyřproudová komunikace byla čtyři hodiny uzavřená.

„Vyvineme maximální úsilí, abychom okolnosti nehody co nejdříve zjistili. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se jednalo o technickou závadu na vozidle. Tento incident nás velmi mrzí a nejvíce si přejeme, aby cestující i náš řidič byli brzy v pořádku,“ uvedla tisková mluvčí Dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Řidič autobusu u brněnského dopravního podniku pracuje 27 let, noční linky řídí dlouhodobě. Prochází pravidelnými zdravotními prohlídkami a školeními, před nástupem na směnu splňoval všechna zákonná nařízení týkající se nezbytného odpočinku. Podle prvních dostupných informací z vozu nepřekročil povolenou rychlost.

Kloubový autobus značky Solaris z roku 2016 pracovníci dopravního podniku převezli do vozovny v Medlánkách, kde bude k dispozici pro vyšetřování.  Autobus byl podle Tomaštíkové v dobrém technickém stavu, prochází pravidelnými technickými prohlídkami.

ČTK + Zdopravy.cz.

Tagy brno Dopravní podnik města Brna DPMB nehoda autobusu
18 komentářů