Autobusy

V Brně přibylo autobusů s klimatizací, instalovali ji do starších vozidel

https://zdopravy.cz/iveco-doda-do-brna-kloubove-autobusy-na-plyn-solaris-nesplnil-podminky-souteze-1766/
https://zdopravy.cz/iveco-doda-do-brna-kloubove-autobusy-na-plyn-solaris-nesplnil-podminky-souteze-1766/

Téměř polovina všech městských autobusů v Brně bude jezdit od dubna s klimatizaci. Dopravní podnik města Brna (DPMB) dokončuje montáž klimatizací do posledních z 56 vybraných autobusů, během letošního roku současně převezme dvacet nových autobusů již vybavených klimatizací.

„Instalace klimatizací jde ruku v ruce s naší snahou zvyšovat komfort cestujících ve vozech městské hromadné dopravy. Proto jsou i všechny nové vozy, které pořizujeme, opatřeny klimatizací,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Dopravní podnik města Brna zahájil už v loňském roce instalaci klimatizací do 56 autobusů typu Urbanway 12M, poslední z nich budou připravené v polovině dubna. Náklady na instalaci zařízení do jednoho vozu jsou téměř půl milionu korun. Celý projekt tak vyjde podnik na 28 miliónů korun.

Na léto budeme mít připravených 136 klimatizovaných autobusů, což je téměř polovina. Celkový počet vozů s klimatizací se zvýší na 147,“ dodal Havránek. První klimatizované tramvaje podnik pořídí už na konci letošního roku v rámci projektu Tramvaj pro Brno.

Podle interního předpisu musí řidiči klimatizaci spustit nejpozději, když venkovní teplota přesáhne 25˚C. Cestující jsou na ni upozorněni nápisy na oknech, které je vyzývají, aby okna neotevírali, jinak je klimatizace neefektivní.

Vozový park dopravního podniku čítá 751 vozů. Klimatizací je opatřeno 10 trolejbusů 26Tr, jeden trolejbus SOR, 16 autobusů SOR, 44 autobusů Urbanway 18M CNG a nově 56 autobusů Urbanway 12M CNG. Během jara přibude 15 kusů Urbanway 12M a 5 autobusů Crossway LE.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Leoš Konečný

To je teda pokrok, v 21. století se pochlubit, že zlomek vozů má doplněk, kterým jsou standardně vybavena osobní auta od 90. let

Miroslav

doufam, ze je to aprilovy vtip…stat v buse 20 minut pod fucici klimou je skvely, zvlast kdyz je venku 30 nebo vic

Leoš Konečný

A když tam nebude, budete si zase stěžovat, že je vám vedro. Lidem patří n………

Svojsin

Těch 25 stupňů je myšleno venku, nebo v buse?
Pokud řidič nezapne klimu „včas“, tak si lidi mezitím otevřou okna a efekt chlazení jde do Podolí…do lékárny….

Svojsin

Jinak mi až po odeslání došlo, že je dnes 1.4.

liposh

Ono je na tom článku něco vtipného?