Ústecký kraj chce z nádraží v Louce u Litvínova muzeum Moldavské dráhy

Stanice Louka u Litvínova. Foto: Zdopravy.czStanice Louka u Litvínova. Foto: Zdopravy.cz

Proměna nádraží má pomoci rozvoji cestovního ruchu.

22 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ondřej

Tam jsem léta jezdil a když jsem se tam jednou vrátil, tak jsem vystoupil klasicky k budově a skočil jsem do díry (poslední dveře, mlha a tma), protože místo kolejiště tam bylo to nové nástupiště na fotce…

Alibaba

Trochu mi vrtá hlavou, kdy byla tato budova postavena? Protože nebyla postavena s tratí do Hrobu, ale až později s nějakýma přeložkama a propojkama, kterých tady v tomto místě bylo hodně.

Trumway

Je to tak trochu záhada, protože se o ní příliš nehovoří. Jisté je, že na pohlednici se objevila před rokem 1899 a na mapě figuruje již v roce 1895. Podle některých informací mělo být toto nádraží zprovozněno v roce 1894. Jinak původní název Louka- Horní Litvínov / Wiesa Oberleutendorf.

https://www.pamatkovykatalog.cz/stanicni-budova-nadrazi-louka-u-litvinova-14476429

Šimon Kuchař

Trosku mimo mísu….. Ale dnes jsem slyšel, ze vznikla nějaká petice ohledně toho,že lidé nesouhlasí s tím,ze RJ vyhrál vyberko v Ústeckeém kraji. Neví o tom někdo něco?

M19

No jestli si myslíte, že vám to k něčemu bude… Jen netuším, proč jste si to nezvládl najít sám. Mě to trvalo asi 30 sekund.
https://www.petice.com/nesouhlasime_s_vysledkem_soute_o_vybru_elezniniho_dopravce_pro_elektrickou_pate_v_usteckem_kraji

Šimon Kuchař

Nemyslím si,ze to k něčemu bude,uz je rozhodnuto. Ale třeba by si mohl kraj uvědomit, co chtějí (někteří ) obycejní lidé A, ze jsem to nehledal? Upřímně…jsem ted linej 😂

M19

Netrvalo by vám to déle, než napsání příspěvku sem. Opravdu zvláštní lenost. Petice má 222 podpisů. Nu, na to, kolik lidí jezdí danými linkami to na moc velký zájem nevypadá. Opravdu to budou jen někteří. A popravdě, když jsem četl zdůvodnění té petice, vypadalo to, že publikující autoři hledají jen záminky, skutečné důvody nemají. Krásná ukázka demagogie to je. Tohle mě pobavilo snad nejvíc. „Na lince R11 je po převzetí dopravcem RegioJet velmi znatelný úbytek cestujích, kteří raději „přesedlali“ do osobních automobilů a tím byla zhoršena doprava a propustnost silničních komunikacích v našem kraji.“ Opravdu jezdí Jančura Plzeň – České… Číst vice »

Kuba

f) Jedná se o zaměstnance ČD, kterým bude režijka k prdu.

PvvS

když ti lidé budou platit rozdl cen ze svého.. Kraj nebude vybírat dražší nabídku jen proto, aby se modří měli dobře,

xyz

„Na lince R11 je po převzetí dopravcem RegioJet velmi znatelný úbytek cestujích“

To je gól do vlastní branky – petičník poplete čísla rychlíkových linek a napíše tam tu, kde „nabagrovaně“ jezdí ČD, a.s., a to převážně se zastaralými vozy s nízkým stupněm komfortu a bezpečnosti.

Martin Kašpar

Jen detail – nádražní budova patří Správě železnic a nikoliv Českým drahám.

Gejza

Rekonstrukce nevyužitelného objektu za vyšší desítky mil. Kč. Roční dotace na provozní ztrátu ve vyšších jednotkách mil. Kč. Návštěvnost v lepším případě na pár poloprázdných šukafonů o víkendu v letní sezóně. A kraj, který má zásadní problémy všude, jen ne zrovna v té kultuře.
Tak to dopadá, když krajští radní v zásadních oblastech (regionální rozvoj, sociální oblast, doprava) sedí na dvou a více židlích a jeden z mála, kdo se kraji věnuje naplno, sedí augerechnet na kultuře…

Trumway

Běžte do …..zimy.

Trumway

“ Návštěvnost v lepším případě na pár poloprázdných šukafonů o víkendu v letní sezóně. “
Louka je díky své strategické poloze naopak to, co je třeba. Až bude hotová Kozí uvidíte ten cvrkot.

Apollo 17

Ale ta „Kozí“ do Louky hotová je. Jezdí tam přímá linka U3 z Děčína, Ústí, Teplic. Co ještě chcete víc?

Trumway

Ok, samozřejmě jsem myslel Oldřichov. Takže až pojede přímý vlak z Ďěčína před Telnici a Krupku do Louky kde bude možné přestoupit na vlak na Moldavu dejte mi vědět.Díky.

Apollo 17

No tak přímý vlak z Děčína přes Krupku do Louky jezdí již dnes. Jen ty davy lidí z Telnice na Moldavu bohužel vlak neodveze. Kolik jich denně bude ? Jeden cestující za týden? 🙂

Trumway

„No tak přímý vlak z Děčína přes Krupku do Louky jezdí již dnes“
Nějak Vám vypadla ta Telnice.

Trumway
Trumway

Když už nedopadla Moldava doufám, že dopadne Louka.