dkv-spojujeme

Úspěšné rychlovlaky Berlín – Mnichov. Za tři měsíce s nimi jezdí dvakrát více lidí

Jednotky ICE T u Norimberka. Foto: Deutsche Bahn.Jednotky ICE T u Norimberka. Foto: Deutsche Bahn.

I přes rozpačitý start způsobený technickými problémy si nový koncept rychlovlaků mezi Berlínem a Mnichovem našel rychle své zákazníky. Deutsche

I přes rozpačitý start způsobený technickými problémy si nový koncept rychlovlaků mezi Berlínem a Mnichovem našel rychle své zákazníky.

Deutsche Bahn oznámila po stech dnech od zahájení provozu podle nového jízdního řádu, že vlakem jezdí dvakrát více lidí než loni. Zdvojnásobení počtu cestujících chtěla dosáhnout přitom až za rok. I proto přidá DB na trasu nové spoje.

Denně mezi Berlínem a Mnichovem podle tiskové zprávy  DB jezdí už 11 tisíc lidí. „Poptávka předčila naše očekávání,“ konstatovala předsedkyně představenstva DB Fernverkehr Birgit Bohleová.

Rychlovlaky na trase svezly už 1,2 milionu cestujících za prvních sto dní, to je podle ní více než dvojnásobek oproti stejnému období loňskému roku. Dokončení rychlejší trasy umožnilo zrychlit spojení mezi oběma městy pod čtyři hodiny. Přesnost vlaků je přes 90 %.

DB chce proto od prosincové změny jízdního řádu posílit spojení o další dva páry vlaků ICE-Sprinter, přibude již dříve avizované spojení z Berlína do Vídně přes Norimberk. Na trase se objeví současně nové jednotky ICE4. Celkem má kapacita vlaků mezi oběma městy stoupnout o tři tisíce sedaček denně.

Tagy Berlín - Mnichov Deutsche Bahn ICE
19 komentářů