Úpravy průtahu Frýdkem-Místkem získávají reálné obrysy, zvažuje se nová křižovatka

Současná podoba křižovatky, kdy ze směru od Nového Jičína není možné odbočit na ulici 8. pěšího pluku. Foto: Zdopravy.cz - Vojtěch OčadlýSoučasná podoba křižovatky, kdy ze směru od Nového Jičína není možné odbočit na ulici 8. pěšího pluku. Foto: Zdopravy.cz - Vojtěch Očadlý

Na průtahu městem vzniknou také nové autobusové zálivy, úrovňové přechody pro chodce a myslí se i na obnovení některých napojení místních komunikací. Realizovat by se mohly také dílčí cyklistické úpravy.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
26 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zdenek

Ať jdou s prominutím do s kruhovým objezdem. Akorád budou za státní peníze zhoršovat situaci, zvyšovat co a PM2,5.

LukeS

A až se něco pos… na obchvatu a budou muset auta na dobu nezbytně nutnou nahnat po „staré“ přes město, tak se z toho všichni (doplňte si sami).
Bus-zálivy dejme tomu, ale ať nezasahují do stávající komunikace.
Viděl jsem vizualizace ve Vlasti na stěně, je mi z toho na blití…

KarelMio

Takze kvuli vzacne prilezitosti problemu na obchvatu byste nechal cele mesto prepulene sirokym prutahem??

Black

Chápete význam slova „záliv“? Ten totiž nezasahuje do komunikace. Už z toho slova je to patrné.

Black

Z Nového Jičína až do FM vede souběžně s dálnicí 48 komunikace, která by v případě zablokování dálnice mohla sloužit nouzově jako obchvat a také z toho nedělá nikdo drama, že má pouze 2 pruhy a nikdo se z toho nepo..

cestující

Předevčírem se na dvě hodiny bloknul na D1 z obou stran Klimkovický tunel, opruz byl přes Klimky, ale jen pár hodin, přežít se to dalo.

Jarek

Jak si zvykají řidiči na novou trasu? Přeci jedu tam kde to je výhodnější, dobře první týden, jsem se taky jednou spletl, ale po pár měsících? Dušičkoví řidiči ještě nejezdí a zbytek, že by se pořád pletl?

Black

Pokud chcete z OVA, Staříče, Sviadnova apod. jet směrem někam na Rychaltice nebo Hukvaldy, tak nutně musíte projet městem po Příborské. Totéž v opačném směru.

Alibaba

Tam měl být kruháč, když už to není průtah městem.

Ic540

Vybudování autobusových zálivů a přechody pro chodce. Bude to znamenat že zastávka Politických vězňů bude nahrazeny zmíněnými autobusovými zálivy.?

Autobusy MHD/PHD asi budou uceleněji jezdit přes Polikliniku což je více než pozitivní. Provoz se snížil natolik že na Hlavní třídě budou částečně i bus pruhy. Tedy opravdu palec nahoru.

Jezdič

„Proti stavu před zprovozněním obchvatu, kdy zde v průměru jezdilo 32 000 vozidel za den, se data za leden pohybovala v rozpětí 20 000 až 25 000 vozidel za den.“

No to je tedy dost slabý pokles – na to, jak silně tranzitní ten průtah byl…
Jako by zmizly skoro jen ty kamiony.

roman

Počty vozidel budou určitě ještě klesat. Protože než si řidiči zvyknou na novou trasu trvá to několik měsíců.

Nedbal

checht

Black

Proč by se zastávka Politických obětí (žádných vězňů) měla rušit? Jezdí tudy linky MHD, které jinudy nemá smysl vést. Třeba linka 303 do Hodoňovic. Zálivy se týkají takových zastávek, jako je třeba Místek, ul. Příborská.

Ic540

No měl jsem zato, že bude nahrazena těmi autobusovými zálivy. Už to psali i na stavbách v Msk. Že neví jestli tam ta zastávka zůstane. Proto jen malý přístřešek…

https://www.msstavby.cz/fm-upravi-byvale-autobusove-stanoviste-03-02-2023/

Black

Z Vámi uvedeného odkazu plyne, že dojde ke zkulturnění (souhlas, projíždím tudy v MHD 2x týdně) a ke zkrácení nástupiště. Jde údajně o provizorní řešení, ale nenapadá mě, kde by mohla stát nová zastávka. Ke světelné křižovatce U Vykopnutého příliš blízko, k nadjezdu vedle Frýdy také příliš blízko. A tam navíc zbytečná, protože Frýdu, McDonald a sportovní halu už obsluhuje blízká zastávka Polárka.

Black

K předchozímu dodávám, že zastávka Polárka bohužel není plnohodnotná, protože je pouze jednosměrná. To je slabina.

Ic540

To slabina je a plně souhlasím s Vámi v tomto ohledu. Na ty detaily zálivu jsem také zvědav. A pak dojde asi ke zrušení Politických obětí nikoliv vězňů jak jsem mylně zmínil. No uvidíme. Věřím že detaily se dozvíme v dohledné době.

bvovka

Patří to ještě ŘSD nebo už je to silnice II třídy?

Mech

K převodu na kraj co vím ještě nedošlo, pravděpodobně to nastane až po kolaudaci D48 okolo F-M.

Black

Jak „už“? Silnice 648 je stále silnicí II. třídy, na tom se nic nezměnilo. Stačí se podívat do mapy.

Kleist

Nic proti zklidňování dopravy, ale ten bus pruh mohli vyřešit líp.

Igor

Nějak nerozumím proč je vlevo. Nedaleko je starý autobusák na pravé straně.

brzda

Zajímalo by mne, zda ti tři, kteří Vám dali mínus za vcelku relevantní otázku znají odpověď, ale stydí se ji napsat nebo zda to jsou úplní retardi, kteří mínusují každý příspěvek, kterému alespoň částečně nerozumí.
Taky tomu BUS pruhu vlevo moc nerozumím. Jediné vysvětlení, které mne napadá je to, že bude velký počet autobusů odbočovat vlevo k poliklinice, ale stejně je to takové krkolomné……

Ic540

Já sice mínus nedal. No pokusím se stručně odpovědět. V podstatě se s Politických obětí nepočítá. Byť definitivně rozhodnuto není zřejmě.

Bus pruh je vlevo kvůli odbočení z Hlavní na 8 puku a zároveň pro odbočení vlevo z 8 pluku na Hlavní.

Něco o možných úpravách se píše i zde.

https://www.msstavby.cz/fm-upravi-byvale-autobusove-stanoviste-03-02-2023/

Black

Křížení pruhu pro busy s auty odbočujícími doleva k poliklinice, navíc těsně před křižovatkou, je těžce nebezpečné řešení. To bude nehod. Kdo mohl takovou pitomost navrhnout!