ÚOHS po stížnosti Hyundai potrestal ministerstvo vnitra za soutěž na policejní auta

Předávání policejních vozů Škoda Octavia v roce 2015. Foto: Škoda AutoPředávání policejních vozů Škoda Octavia v roce 2015. Foto: Škoda Auto

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutoval 50 tisíci korunami ministerstvo vnitra za chyby v soutěži na dodávku nových policejních

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Xander

Jaký mám smysl, když stát de-facto pokutuje sám sebe?

Mára

Opravdu se někdo diví, že se upřednotňuje škodovka? Já už si na ty „rádoby“ výběrová řízení zvykl, vy ne? Je to dost stmuné, ale je to tak, zajímalo by mě jak je možné, že to vyhrává škodovka, když v nabídce nemají nic pořádného?Já to nechápu, co vy?

petr766

Tak konkrétně u PČR se Hnujday předvedl s těmi „terénními“ 35tkami, které nikde neprojeli a to asi stačilo. Škodovka má v nabídce dostačující vozidla, proč to měnit za podřadný Hnujday, zvláště když tomu vládne Vošický, který vidí spiknutí všude a nedochází mu, že hlavní problém je v jeho osobě. Až odejde a bude tam někdo normální, možná vzrostou i prodeje a úspěšnost H.

Svatá Prostoto

No předvedl… Prostě splnili podmínky výběrového řízení. Že SUV není terénní vůz si má zohlednit zadavatel v parametrech výběrového řízení.

Roman Buchta

Upřímně se Vašemu názoru divím. Škodovka rozhodně není nejlepší volbou, už jen díky svým vysokým cenám. Co se týče poměru ceny a kvality vozu, tak tu jsou určitě lepší automobilky, které by se zasloužily vyhrát! Já souhlasím s p.Márou je zkrátka smutné, že to vyhrává automobilka, která prostě nemá čím zaujmout!

Franta

Vy si opravdu myslíte, že pro vnitro (pro stát) se dodává za ceníkové ceny ?? Vy naivko…tam bude sleva o které se Vám ani nesnilo.

Daliborek

však škodovka nemít leasingovky a stát tak to můžou zavřít 😀

Martin

Kdyz oni uz zkusenosti s Hjunde maji :):)

Jan Sova

Dobré jitro přeje vnitro…. alias za 50 tisíc se bafuňáři ani neobrátí na druhý bok. To by chtělo tak 2 milionové vidle, aby je to trošku popíchlo…

Y.K.

Tak hlavně by to museli platit osoby rozhodující a ne „virtuálně“ úřad, což stejně zaplatíme my z daní a konkrétním odpovědným ouřadům to je putna. Hlavně že za EET jsou správní pokuty až půl mega (u lidí co 2,5 miliardy nikdy v životě neuvidí), ale pokud jde o vyhazování si z kopýtka státního rozpočtu, přísnost je ta tam.