Ukrajině hrozí odstřižení od letecké dopravy, Kyjev chce nebe nechat otevřené

Boeing 737-800 společnosti SkyUp Airlines v Ostravě. Foto: Radim Koblížka / LKMT SpottersBoeing 737-800 společnosti SkyUp Airlines v Ostravě. Foto: Radim Koblížka / LKMT Spotters

Leasingové společnosti požadují od ukrajinských aerolinek, aby se pronajatá letadla co nejdříve vrátila na území Evropské unie.

Zpět na článek
33 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Miloš

Pardubice-Kyjiv
Pardubice-Lviv
bude také zrušena
Nikdo netuší co se tam děje,kdo za tím stojí,válku nikdo nechce,zase na to doplatí obyčejní lidé,hnus ta politika.

Info

zatím nic ty kecale, dál se litá

David

Jedna z mála linek ČSA vede do Kyjeva.
Pokud jim tam zakázou létat,budou točit už jen Moskvu? Létají aktuálně i někam jinam?

Smutne pro Ukrajinu

RHood

Pokud ČSA vydrží do poslední možné chvíle (akceptace rizika), je to jenom a jenom pro ČSA dobře. Obslouží klientelu KLM a pokud zruší rovněž LH, tak půjde celá skupina LH Group stejnou cestou, a to bude další možné sousto. Nevím jak to teď funguje s „předěláváním “ cestujících v souvislosti s insolvencí ČSA. Ceny půjdou nahoru.

David

Zřejmě jim to doposud léta hodně plně, léta se tam často. Ještě teda točí CDG …

Takže KBP,SVO,CDG a něco dalšího? Kdyžtak mě někdo opravte.

Air Traveller

Jako že si ČSA nafoukne letadlo na dvoj-trojnásobek? 😀 😀 co se tady člověk nedozví.

ČSA toho moc neobslouží. Její vlastní lety jsou samy o sobě plné i bez KLM a dalších vlhkých snů.

Takže .. ne, není to další sousto.

RHood

No coment. Spojte se s někým, kdo dělá revenue management v airlines a kdo řídí kapacity aby vám vysvětlil o co se jedná vy vlhký sne. Apropos, inflace je již 9,9%.

David

Toto je marné, pan má potřebu tady urazit kde koho, nejen Vás.

Air Traveller

povidej, co mi ma vysvelit? 🙂 kdyz ma csa davno prodano, tak s tim ani revenue management nic moc neudela 🙂

Nebo jako ze csa si nekde tedkon pronajme 777? 😀

no a? tak je ted 9,9%. to, ze bude ted vysoka se dalo cekat. ted bude do zari – rijna stabilne kolem 8-9% a pak se zacne rychle snizovat, tak jak se zacne zvysovat mezirocni srovnavaci zakladna.

RHood

Pořád v obou směrech dostupný Lite, takže plno asi nebude.

Martin novak

Utok na Ukrajinu zacne 23 brezna v 16.45 hodin a 26 sekund,tak nechapu,proc tak brzo aerolinky rusi vsechny lety na Ukrajinu????

Jakub

omyl: 23 března v 16.45 hodin a 31 sekund

Martin novak

Ne,mylis se,ja mam pravdu!!!Ty ZARUCENE informace mam od kuchare co Putinovi v kremlu vari takze moje informace o utoku na Ukrajinu jsou stoprocentne prave!!!

qwertz

Snad se západ po téměř století nebude koukat na druhý Mnichov.

Pája

Snad ne. Na druhou stranu se po sestřelu v roce 2014, za který dodnes nikdo nepyká ve vězení těmto krokům nelze divit.

Jiří Kocurek

Protože netušili, že jim tam někdo propašoval prostředky PVO schopné sestřelit dopravák letící 11 km vysoko.
Stejně tak Policie ČR netušila, že ve Vrběticích pobíhají záškodníci a připravují tajnou akci.

A ne, bez přetlakové kabiny to pilot Su-25 nedokáže a 3 km dostřel vodorovně neznamená 3 km dostřelu svisle.

noerf

To, že Rusko má u Ukrajiny vojáky má za úkol ukázat svaly Ruska. Bohužel Evropa na to zareagovala zvláštně, kdy tlak na Ukrajině spíše zvýšila a čím dál více bude poškozovat ekonomiku Ukrajiny. Toto nařízení je jedno z nich, které odstaví tamní aerolinie a vše bude létat s ruskými společnostmi. Navíc strach před novou válkou bude znamenat výrazné omezení invvestic a další zaostávání tamní ekonomiky.

Kubrt

Ale tvářit se, že se nic neděje, taky není řešení.

noerf

Není. Je potřeba jasné prohlášení od politiků, že pokud Rusko vpadne na Ukrajinu, budou ji bránit všichni vojáci Nato. Bohužel toto prohlášení moc jasně nezaznělo.

K.S.

Z čehož asi 2.1* milionu mají Spojené státy a z té strany by nějaká záruka být snad měla, pokud tedy ta Bidenova slibovaná rychlá odpověď nemá být jenom briskní stisknutí „send“ u rozzlobeného mailu. S tím prohlášením „Evropy“ je ještě jeden problém, EU na to nemá mandát a vzhledem k tomu že Ukrajina není v NATO, tak to nepůjde udělat ani nějak přes toto, bude muset asi každá země zvlášť. Jediné co by mohla EU asi udělat je zavést plné sankce, nebo jak to nazvat, na Ruko a vrcholy tamního režimu, ale už teď slyším ten řev z Berlína. Vojáky… Číst vice »

Jan

Těžko ji mohou bránit vojáci NATO, když v NATO není. Ovšem jiným způsobem pomoc probíhá (vyzbrojování, cvičení) a Biden několikrát opakoval, že případný útok bude Rusko (tedy konkrétně lidi blízké režimu a oligarchy) dost bolet.

PetrV

S ruskými společnostmi prosím kam? Na Ukrajinu snad? 😮

qwertz

To není reakce Evropy, ale spíš komerčních subjektů.

Jiří Kocurek

A komerčnímu subjetku to nelze jen tak přikázat/zakázat.

Šejdr

Ne spíš, ale určitě. S velkou pravděpodobností to je rozhodnutí zajišťovny, takže pojišťovnám nezbylo, než se podřídit.

K.S.

S Rusem se to zkoušelo po dobrém deset let. Moc dobře to nedopadlo. A navíc se začal chovat schizofrenně, na jednu stranu šermuje právem na sebeurčení obyvatel a pak je chce odejmout půlce Evropy. Takže to po dobrém asi nejde.

noerf

Problém je, že ve většině států bývalého Sovětského svazu (Ukrajina, Lotyšsko, … ) je okolo 30 % obyvatelstva Rusů. To znamená, že tyto obyvatelé se musí asimilovat nebo odsunout. Reálně nějaká jiná možnost znamená různé třenice viz. třeba alternativa tzv. Mnichovské dohody, či občanskou válku.

Leinad

Já si myslím, že hranice byly při rozpadu SSSR nakreslené blbě. (A právo na sebeurčení se kdovíproč nechalo akorát Krymu)
Otázkou je, jestli se to opravdu musí řešit konfliktem. Když vedla blbě čára mezi Českem a Rakouskem, tak se prostě politici dohodli a území vyměnili.

K.S.

Hranice byly kresleny podle svazových republik, hranice Pobaltí byla jasná, hranice Ukrajiny vznikla +- v současné podobě ještě před vznikem SSSR. Co chcete překreslovat nějakých 30 let po jeho rozpadu? To není jako řešit že se zase o pár desítek metrů posunula Dyje, tady by šlo o celé kusy a asi i nesouvislá území. Je třeba brát v potaz že třeba na Krymu byl podíl Rusů uměle navyšován a šmelilo se tam (ze sčítání třeba mizí někdy ve 30. Tataři, myslím nějakých 10 % a zničeho nic vyletí podíl Rusů o 10 % v tom samém. Tabulku najdete na anglické… Číst vice »

qwertz

Velka cast rusu v pobalti nema „obcanstvi“, takze tam je to jeste komplikovanejsi. Nicmene na prikladu Ukrainy se ted mozna ukaze, jak moc chteji Ruskojazycni obyvatele zpatky do vychodni despocie. Zatim to spis vypada, ze Putlera nenavidi a pujdou na barikady s AK47 v lepsi pripade i s NLAW/Javelin/Stinger.

Air Traveller

ruske spolecnosti maji vstup.do ukrajinskeho vzdusneho prostoru zakazany uz asi sest let.

ach ti experti

David

No ten jste přeci Vy 🙂

2Janina

Ano, Rusko zakázalo svým aerolinkám vstup do ukrajinského vzdušného prostoru, oficiálním důvodem je potencionální nebezpečí pro civilní provoz (po sestřelení Malajců).