U Kostelce začne budování dalších deseti kilometrů Labské cyklostezky

Cyklostezka podél Labe. Ilustrační foto: Středočeský krajCyklostezka podél Labe. Ilustrační foto: Středočeský kraj

První etapa by měla být hotová letos.

Středočeský kraj začne s budováním další části Labské cyklostezky. Celkem 10,3 kilometru dlouhý úsek Kostelec nad Labem – Tuhaň přes Kozly vyjde na 100 milionů korun. Radní na svém včerejším zasedání schválili výběr zhotovitele.

Stavba má začít v dubnu, hotovo by mělo být do podzimu v úseku Kozly – Tuhaň. Navazující druhá etapa Kostelec nad Labem – Kozly by pak měla být dokončena ve druhé polovině roku 2024. Součástí stavby bude i několik odpočinkových míst.

„Realizací vznikne nejen nové propojení dálkové mezinárodní cyklotrasy, ale stavba poskytne cyklistickou infrastrukturu pro místní obyvatele, kteří se přepravují mezi obcemi,“ připomíná výhodu Petr Borecký, radní pro oblast veřejné dopravy. Nová cyklostezka bude mít asfaltový povrch v základní šířce tři metry.

Další chystanou stavbou na cyklistické tepně podél Labe je lávka v Lysé nad Labem – Litoli. Vyroste tu jako součást mostu Bohumila Hrabala. Stavba bude v tomto případě zahájena v nejbližších měsících. Úsek v Lysé nad Labem v budoucnu naváže na další, ještě nevybudovanou část, tj. Nymburk – Lysá nad Labem – Čelákovice. Dále zbývá dokončení úseků z Týnce nad Labem ke Kolínu a z Kolína do Poděbrad. Dostavbou všech projektů vznikne souvislá Labská cyklostezka na území celého kraje. V Mělníku se navíc spojí s Vltavskou cyklistickou cestou a jako Labská stezka pokračuje až na hranice s Německem.

Tagy Labská cyklostezka Středočeský kraj
16 komentářů