LOT 3a leaderboard

U Jaroměře začala stavba sedmi kilometrů D11, hotovo bude koncem roku 2021

Budoucí D11 u Hradce Králové, ilustrační foto. Autor: ŘSDBudoucí D11 u Hradce Králové, ilustrační foto. Autor: ŘSD

U Jaroměře se dnes rozezněla kladívka poklepávající základní kámen stavby dálnice D11 mezi Smiřicemi a Jaroměří. Oficiálně zde začala stavba

Zpět na článek
11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
kik

Jenže bez navazujícího severního obchvatu Jaroměře – tedy nové I/33 – se stejně kamiony buď budou vracet zpět po I/37 do Jaroměře na kruhový objezd, kde se napojí na silnici na Náchod nebo budou dál jezdit přes Jaroměř po stávající I/33. Takže se Jaroměři zase až tak moc neuleví. Ideální by bylo, kdyby se třeba už přístí rok začal stavět buď navazující úsek ke Trutnovu nebo min. úsek z Trutnova ke státní hranici. Ale to si ještě počkáme.

liberal shark

7 kilometrů dálnice za 3,5 roku ??? To by snad šlo rychleji postavit pomocí krumpáčů a lopat :-((.

Daniel

Taky by mě zajímalo, čím to je, že se úsek o délce 7 km v relativně snadném terénu, bez tunelů a dlouhých mostů, staví 3,5 roku. Je to tím, že počet pracovníků a strojů na stavbě je omezen z důvodu rozpočtu, nebo jaký je ten důvod?

David

Jedním z oficiálních důvodů proč je tam tak dlouhý čas je, že ještě nejsou vykoupeny resp. vyvlastněny všechny pozemky a tedy ani všechna potřebná stavební povolení.

Ondřej

3,5 roku je zcela běžná délka. Nechápu co s tím máte za problém.
To zahájení stvavby je v ČR odkládáno a odkláno, a takhle to sunou třeba 10 let. I více! Zcela běžně – na všech stavbách.

Daniel Mach

Nejsou vykoupeny pozemky na obchvat Jaroměře. Dálnice má stavební povolení i vyřízené majetky. Jinak by se stavba nedala předat. Ten termín by mohl být odůvodněn jedině archeologickým průzkumem, protože je opravdu dlouhý.

Nojva

no ony ty stavby jsou většinou plánované na 3,5 roků nehledě na to jestli to jsou 4 km, nebo 20 km najednou, viz. D3 kolem Budějc, D35 z Opatovic na V.Mýto

Honza

Prosinec 2021? Já bych viděl spíš tak, že se to s velkou slávou stihne už v září 2011 před sněmovními volbami, čímž se zaplácnou dvě mouchy jednou ranou :-))

Matěj

V září 2011 už to asi nestihnou.

Honza

Omluva, samozřejmě září 2021 🙂

Michal

Ty sněmovní volby budou krapet dřív, nemá smysl se na to vázat… 🙂