LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

U Bíliny se srazily dva nákladní vlaky, při nehodě zemřel strojvedoucí

Srážka nákladních vlaků ve stanici Světec. Foto: Drážní inspekceSrážka nákladních vlaků ve stanici Světec. Foto: Drážní inspekce

Na místě zasahuje devět hasičských jednotek.

(Aktualizováno 19:38) Na české železnici došlo k další velké nehodě. Ve stanici Světec u Bíliny došlo ke srážce dvou nákladních vlaků. Jde o velkou nehodu, na místě zasahuje devět hasičských jednotek.

Informoval o tom Hasičský záchranný sbor  Ústeckého kraje.  Při nehodě zahynul strojvedoucí vlaku Unipetrol doprava. Jeho úmrtí potvrdila Zdravotnická záchranná služba. Druhý strojvedoucí byl převezen do teplické nemocnice. Zachránil se výskokem z lokomotivy.

„Ve stanici Světec se na výhybce č. 7 srazily dva nákladní vlaky, došlo k vykolejení. Drážní inspekce ihned po nahlášení vyjela na místo a bude zjišťovat příčiny a okolnosti vzniku této mimořádné událost,“ řekl generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera. Na místo posílá čtyři inspektory. První zjištění ukazují, že zabezpečovací zařízení bylo v pořádku.

Šlo o srážku vlaku společností Unipetrol Doprava v čele s modernizovanou lokomotivou 753.7 Brejlovec a nákladním vlakem ČD Cargo. Ke srážce došlo ve 14:16, na sedmé výhybce se srazily vlaky Nex 54334 (ORLEN Unipetrol Doprava, cisterny s propan-butanem) s vlakem Pn 66403 (ČD Cargo, vozy s uhlím). Podle neoficiálních informací projel nákladní expres vjezdové návěstidlo.

I když šlo o vlak Unipetrol Doprava, lokomotiva 753.740 patřila společnosti CZ LOKO a její půjčovně.

Při srážce došlo k vykolejení obou lokomotiv a nejméně čtyř vozů. Škoda se blíží k 50 milionům korun. (vlak Unipetrol 34 mil. Kč, vlak ČDC 9 mil. Kč, infrastruktura 4,5 mil. Kč).

Kvůli nehodě je na trati zastaven provoz. Osobní vlaky RegioJetu jsou v úseku Bílina – Úpořiny nahrazeny autobusy.

Srážka nákladních vlaků ve stanici Světec. Foto: Hasičský záchranný sbor Ústeckého krajeSrážka nákladních vlaků ve stanici Světec. Foto: Hasičský záchranný sbor Ústeckého krajeSrážka nákladních vlaků ve stanici Světec. Foto: Hasičský záchranný sbor Ústeckého krajeSrážka nákladních vlaků ve stanici Světec. Foto: Drážní inspekce Srážka nákladních vlaků ve stanici Světec. Foto: Drážní inspekceSrážka nákladních vlaků ve stanici Světec. Foto: Česká televize / Facebook - Události v Severních ČecháchStanice Světec. Foto: Lukáš Domorák / Mapy.czSrážka nákladních vlaků ve stanici Světec. Foto: Drážní inspekceSrážka nákladních vlaků ve stanici Světec. Foto: Drážní inspekce

 

Tagy ČD Cargo seznam srážka nákladního vlaku Světec Top Unipetrol Doprava
257 komentářů