cargo

Tunely na D8 bude udržovat Metrostav a Spel. Levnější nabídku ŘSD vyřadilo kvůli minizpoždění

Dálnice D8. Foto: Ministerstvo dopravyDálnice D8. Foto: Ministerstvo dopravy

Sdružení firem Metrostav a Spel vyhrálo velkou zakázku na údržbu a servis tunelů na dálnici D8. Ředitelství silnic a dálnic

Sdružení firem Metrostav a Spel vyhrálo velkou zakázku na údržbu a servis tunelů na dálnici D8. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zaplatí 273, 2 milionů korun bez DPH. Vítězství Metrostavu a Spelu vyplývá z uzavřené smlouvy v registru smluv.

Podle písemné zprávy zadavatele nebyla nabídka Metrostavu nejlevnější. Sdružení pěti firem ACP AuComp CZ, Anext CZ, Deltech, Lamtech CZ a Ekoklima požadovalo za servis tunelů 232 milionů korun, jejich nabídka ale byla vyloučena, kvůli tomu, že finanční jistina nutná pro účast v soutěži přišla na účet ŘSD o den později.

„Finanční jistota byla na účet zadavatele připsána následující den po uplynutí lhůty pro podání nabídek a účastník tak nezajistil poskytnutí jistoty po celou dobu zadávací lhůty,“ uvedlo ŘSD v písemné zprávě zadavatele. Třetí nabídka od společnosti Vegacom patřící do skupiny Eltodo byla dražší, než v případě Metrostavu a Spelu.

Podle smlouvy bude Metrostav a Spel dostávat 650 tisíc korun měsíčně jako paušální sazbu, k ní se budou pak přičítat ještě peníze za jednotlivé zásahy v tunelech. Jejich výše se ve smlouvě stanovuje podle toho, o jak urgentní opravu půjde. Nejvyšší sazba počítá s 4025 korunami za hodinu.

Smlouva se týká servisu, údržby a poruchové služby u tunelů Panenská, Libouchec, Radejčín a Prackovice včetně dispečinku.

Tagy metrostav Ředitelství silnic a dálnic Spel tunely D8
5 komentářů