Infrastruktura Silnice

Tunely na D8 bude udržovat Metrostav a Spel. Levnější nabídku ŘSD vyřadilo kvůli minizpoždění

Dálnice D8. Foto: Ministerstvo dopravy
Dálnice D8, ilustrační. Autor: Ministerstvo dopravy

Sdružení firem Metrostav a Spel vyhrálo velkou zakázku na údržbu a servis tunelů na dálnici D8. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zaplatí 273, 2 milionů korun bez DPH. Vítězství Metrostavu a Spelu vyplývá z uzavřené smlouvy v registru smluv.

Podle písemné zprávy zadavatele nebyla nabídka Metrostavu nejlevnější. Sdružení pěti firem ACP AuComp CZ, Anext CZ, Deltech, Lamtech CZ a Ekoklima požadovalo za servis tunelů 232 milionů korun, jejich nabídka ale byla vyloučena, kvůli tomu, že finanční jistina nutná pro účast v soutěži přišla na účet ŘSD o den později.

„Finanční jistota byla na účet zadavatele připsána následující den po uplynutí lhůty pro podání nabídek a účastník tak nezajistil poskytnutí jistoty po celou dobu zadávací lhůty,“ uvedlo ŘSD v písemné zprávě zadavatele. Třetí nabídka od společnosti Vegacom patřící do skupiny Eltodo byla dražší, než v případě Metrostavu a Spelu.

Podle smlouvy bude Metrostav a Spel dostávat 650 tisíc korun měsíčně jako paušální sazbu, k ní se budou pak přičítat ještě peníze za jednotlivé zásahy v tunelech. Jejich výše se ve smlouvě stanovuje podle toho, o jak urgentní opravu půjde. Nejvyšší sazba počítá s 4025 korunami za hodinu.

Smlouva se týká servisu, údržby a poruchové služby u tunelů Panenská, Libouchec, Radejčín a Prackovice včetně dispečinku.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vašek

A to jsem vzal jenom jednu přílohy této smlouvy, tzn. pro jeden tunel. To vše, je i u ostatních tunelů a nejen zde.

Už jednou tu byl podobný článek o údržbě (jistě ho rychle najdete). Když se to po těch desítkách tisících sečte, tak milióny utíkají jenom „leností úředníků“ při zadávání zakázky, zadat jenom to, co opravdu nejde zvládnout, dejme tomu hodinovou prohlídkou jednoho člověka na místě samém. Tak dejme tomu tříhodinovou prací i s cestou…

Vašek

Dívali jste se podrobněji na tu smlouvu? Pomalu by to stálo na vlastní článek… Konkrétně třeba: Priloha c. 1a: Zjišťování výskytu netypických zvuků Při běžném provozním stavu ventilátoru věnujte zvláštní pozornost případnému zvýšení hlučnosti. 2x ročně za 17 895,00 Celkem 143 160,00 Nebo Kontrola povrchové úpravy 2x ročně za 8 813,00 Celkem 70 504,00 Základní kontrola funkčnosti osvětlení 8x ročně za 32 19 869,00 celkem 635 808,00 A jenom taková otázka… Sem zvědav, jak to bude ŘSD kontrolovat, jestli všechny tady tyto položky údržby (kterých je tam desítky) byly provedeny. Je mi jasné, že to bude jenom a jenom papírová… Číst vice »

Honza

A to tu soutěž měli zrušit kvůli tomu, že někdo není schopný splnit tak triviální podmínku?