egoe-plus
Infrastruktura Silnice Stavebnictví

TSK po noční demolici mostu otevřela Strakonickou autům

Přestavba křižovatky na D46 u Olšan. Pramen: ŘSD
Demolice mostu, ilustrační foto. Pramen: ŘSD

Strakonická ulici v Praze – Zbraslavi je po nočním bourání mostu průjezdná. Krátce po 10:00 silničáři zprovoznili směr do centra Prahy, krátce před 13:00 začala auta jezdit i opačným směrem, informovala mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Podle původního harmonogramu plánovali silničáři oba směry zprovoznit dopoledne.

Průjezd Strakonickou ulicí přes Zbraslav je zatím omezený na jeden pruh v každém směru. Ještě dnes odpoledne by ale řidiči měli mít podle Liškové k dispozici standardní dva pruhy pro každý směr.

Provoz na Strakonické ulici byl plánovaně přerušen v sobotu v 18:00 kvůli demolici mostu, který vedl od sjezdové rampy k ulici K výtopně. Most byl ve špatném stavu a TSK na jeho místě postaví nový. Při rekonstrukci mostu budou zdemolovány všechny původní části mostu, vyjma základů pilířů, a následně budou postaveny nové trámové konstrukce o jednom poli. Výstavba nového mostu bude pokračovat do září příštího roku.

ČTK

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Xapadlo

Zajímalo by mě, zda je v plánu nějak vyřešit nebezpečný přechod pro chodce spojený se snížením rychlosti a jejím marným vynucováním sporadickými policejními hlídkami. Co takhle postavit nějakou lávku, jež by tohle nebezpečné křížení s chodci chodce řešil? Ještě tristnějši situace je na začátku D7 mezi sjezdem na Dejvice a na ruzyňské letiště. Nebezpečné pro auta i chodce. Nevíte, zda se plánuje nějaké opatření? Nebo se čeká, až to vyřeší stavba pražského okruhu za 10-20 let?

Letec

Čeká se na obchvat.

Xapadlo

A obchvat na severu Prahy vyřeší i přechod pro chodce na Strakonické ve Zbraslavi?

jozka

Mel zrejme na mysli tu D7, tam se ceka na D0. Na Strakonicke se neceka na nic. Tam to proste neni dalnice, tak to nikoho netankuje.

Ferenc Futurista

Jo, to by mě taky zajímalo, na tý Zbraslavi jsem už dvakrát viděl v akci havrany…

MrMarkus

Ten přechod je samozřejmě ostuda, která jde za magistrátem. Ten se alibisticky schovává za tvrzení, že pro nadchod potřebuje souhlas vlasntíka pozemků, který šponuje cenu. Použít jiné technické řešení se jim nechce. Mě osobně jako řidiče ten přechod zas tolik netrápí, značené je to dobře a viditelné také. Omezená rychlost je hloupá, ale za mnohem větší a opravdu nebezpečné místo pokládám nájezd z ulice Bartoňova na Strakonickou směr z centra. Nulová délka připojovacího pruhu, špatný úhel, dodávky to tam často najíždí stylem ruské rulety, což zas na druhou stranu chápu, protože dodržet stopku je pro ně možná ještě nebezpečnější.

Ferenc Futurista

Ony na Strakonický jsou vůbec skorem všechny sjezdy až po Řitku dost bizár.