cargo

Trolejbusovou trať v Líšni prodlouží firmy Firesta a OHL ŽS za 125 milionů

Trolejbus 26Tr pro Brno. Autor: Škoda ElectricTrolejbus 26Tr pro Brno. Autor: Škoda Electric

Brno už zná firmy, které se ujmou prodloužení trolejbusové trati v Líšni až do Jírovy ulice. Zakázku získalo sdružení společností

Brno už zná firmy, které se ujmou prodloužení trolejbusové trati v Líšni až do Jírovy ulice. Zakázku získalo sdružení společností Firesta Fišer, rekonstrukce, stavby a OHL ŽS. Cena činí necelých 125 milionů korun bez DPH, když předpoklad byl 129 milionů. Jde o jeden ze strategických projektů města.

Vítěze i podmínky smlouvy ve středu chválila brněnská městská rada. Nová trať má zlepšit spojení jihovýchodní části líšeňského sídliště se středem města. Díky ní bude možné nahradit část autobusové dopravy trolejbusy. Hotovo má být za 15 měsíců od podpisu smlouvy.

„Prodloužení trolejbusové linky není důležité jen pro cestující, kterým umožní pohodlnější cestování bez náročného přestupování. Provoz bude levnější a ekologičtější, doprava se zklidní, takže z toho budou mít užitek všichni obyvatelé sídliště,“ je přesvědčen náměstek primátora pro oblast investic a dopravy Richard Mrázek.

Projekt zahrnuje především vybudování nové trolejbusové trati, která bude vedena po stávajících místních komunikacích. Jde o instalaci 1600 metrů trolejového vedení a 1200 metrů kabelů. Součástí trasy bude i nová měnírna vybudovaná v obratišti Jírova a také sociální zázemí pro řidiče MHD. Upraveny budou i zastávky MHD, odstavná plocha a smyčka na Jírově.

Tagy brno DPMB Firesta Líšeň ohl žs trolejbusy
19 komentářů