Tříměsíční oprava na Červenovodském sedle skončila, silnice I/11 je pro motorkáře bezpečnější

Opravený úsek I/11 mezi Červenovodským sedlem a Červenou Vodou. Foto: ŘSDOpravený úsek I/11 mezi Červenovodským sedlem a Červenou Vodou. Foto: ŘSD

Oprava za 50 milionů si vyžádala přes měsíc dlouhou kompletní uzavírku.

Po třech měsících je plně průjezdná silnice I/11 mezi Červenou Vodou a Červenovodským sedlem. Druhý nejvýše položený úsek severní trasy z Prahy do Ostravy (814 m) se dočkal kompletní opravy v délce 6,5 kilometru.

„V rámci rekonstrukce došlo na trase k celkové obnově povrchu vozovky, bylo vybudováno 6 podélných trubních propustků, původní svodidla byla vyměněna za svodidla s ochranou proti podjetí motorkářů,“ řekla Petra Drkulová z týmu komunikace ŘSD.

Na silnici je nové svislé a vodorovné dopravní značení, byly osazeny dopravní knoflíky a v místech stanovených projektovou dokumentací byl proveden protismykový nátěr zvaný rocbinda.

Opravu za 50 milionů provedla společnost Strabag. Práce probíhaly částečně za provozu, více než měsíc byl úsek přes sedlo uzavřen a řidiči museli místo objíždět po trase dlouhé 70 km. Důvodem opravy bylo značné opotřebení a poškození silnice, na vozovce byly trhliny a vyjeté koleje.

Tagy I/11 Ředitelství silnic a dálnic ŘSD Strabag
27 komentářů